Smart Defrag

Smart Defrag

kullanıcı
 • Lisans ÜCRETSİZ
 • TOPLAM İNDİRME 435,733
 • DOSYA BOYUTU 15.2 MB
 • EDİTÖR PUANI
 • Üretici IObit

IObit Smart Defrag, en iyi ücretsiz ve hızlı disk birleştirme programıdır. Bu disk birleştirici ile hard disk ve PC performansını artırabilirsiniz.

IObit Smart Defrag kullanıcılara bilgisayarlarına bağlı sabit disklerinden en yüksek performansı almaları konusunda yardımcı olan ve bilgisayar hızlandırma, optimizasyon ve bakım işlemleri için birçok kullanışlı ek özelliğe de yer veren ücretsiz bir disk birleştirme programıdır. Hard disk ve PC performansını optimize etmek adına Windows bilgisayarınız için ücretsizhızlı ve Türkçe hard disk birleştirme programı arıyorsanız, Smart Defrag tavsiyemizdir.

IObit Smart Defrag - Disk Birleştirme Programı İndir

Bilgisayarlarımızda bağlı olan sabit diskler, verileri belli bir alana yazarlar ve bu yazılan verileri okumak için bu alanları kullanırlar. Bilgisayarımıza dosya yükledikçe bu kullanılan veri yazma alanları dağınık bir hal alır ve bu nedenle aranan dosyalara erişim biraz daha uzun süre alır. Eğer bilgisayarınızda arşiv yapıyorsanız veya uzun süredir kullandığınız dosyalar bulunuyorsa bu tür dosyalar disk perfromansınızı düşürebiliyor. İşte Smart Defrag sayesinde bu tür nedenlerden ötürü disk performansınızın düşmesini ve bilgisayarınızın geç açılıp geç kapanmasını önleyebiliyorsunuz.

Smart Defrag temelde disk alanı üzerine yazılan dosyaları dağınık hallerinden kurtarıp bir araya topluyor ve ihtiyaç duyulduğunda bu dosyalara daha kolay ve daha hızlı erişilmesini sağlıyor. Program sayesinde donanımınızdan en iyi şekilde yararlanabiliyorsunuz.

Smart Defrag sabit diskinizi birleştirebilmenin yanında disk temizleme işlemini de gerçekleştirebiliyor ve bilgisayarınızı yavaşlatan çöp dosyaları tespit ederek bu dosyaları silebiliyor. Böylece zahmetsizce disk alanınızdan boş yer kazanabiliyor ve diskinizi yavaşlatan öğelerden kurtuluyorsunuz.

Bütün arayüzü Türkçe olan Smart Defrag kolay ve anlaşılabilir bir kullanım sunmakta.

 • Daha Hızlı Bilgisayar ve Daha Çabuk Erişim Hızı: Disk parçalanması yavaş bilgisayarın ana nedenidir. Gelişmiş çoklu iş parçacığı birleştirme motoru ve iyileştirilmiş birleştirme hızı ile Smart Defrag, daha hızlı veri erişimi ve olağanüstü disk performansı için iyi bir çözüm sağlar. Daha hızlı oyun başlatma süresi, daha hızlı dosya kopyalama vb. keyfini çıkarırsınız.
 • Daha Hızlı Sistem Açılma Süresi: Bilgisayarınız eskidikçe, açılması daha uzun sürer ve yavaşlamaya başlar. Smart Defrag, bu sorunu kolayca çözmenize yardımcı olur. Önyükleme Süresini Birleştirme özelliğini ayarlarsanız, HDD'de sistem çalışırken taşınamayan bu dosyalar hızla birleştirilir ve daha hızlı başlatma sağlanır.
 • Gelişmiş Oyun Performansı: Hiç kimse uzun oyun yükleme süresi istemez. Smart Defrag'ın Oyun Optimize Etme seçeneği, ultra hızlı motorla birlikte oyun deneyiminizi hızla optimize eder; yapmanız gereken tek şey birleştirmek istediğiniz oyunu seçmek.

Hard Disk Birleştirme Programı Smart Defrag 6 ile Gelen Yenilikler

 • Etkili birleştirme programı olan Smart Defrag, bilgisayarı ve veri erişim hızını hızlandırmaya yardımcı olur. Program güncellemelerle daha da iyi hale geliyor.
 • Birleştirme Motoru: Yeni Birleştirme Motoru, ultra hızlı, kararlı ve verimli birleştirme için çoklu iş parçacığını destekliyor.
 • Büyük Dosya Birleştirme: Disk okuma/yazma hızını artırmak ve disk dayanıklılığını artırmak için büyük dosyaları birleştirir.
 • Disk Sağlığı: Disk durumunu gerçek zamanlı olarak takip edin: Sıcaklık, Kullanım, Kendi kendini takip analiz raporu vb.
 • Akıllı Birleştirme / Optimize Etme: En yüksek performansa ulaşmak için farklı diskler için en uygun birleştirme / optimize etme yöntemini akıllı uygular.