Sputnik

Sputnik

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 598
  • DOSYA BOYUTU 24.44 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Sputnik News

Sputnik, Windows masaüstü konforunda en son yayınları takip etmenizi sağlayan ücretsiz bir RSS okuyucudur.

Sputnik, kullanıcıların kendi belirleyecekleri web siteleri üzerinde gerçekleşen yayın akışını Windows masaüstü rahatlığında hızlı ve basit bir şekilde takip etmelerine olanak sağlayan ücretsiz bir RSS okuyucudur.

Her ne kadar kendi kategorisi altında birçok rakibi olsa da Sputnik bu noktada sahip olduğu modern tasarım, RSS etiketleme özelliği ve sahip olduğu yönetimsel araçlarla tüm rakiplerinin kolayca önüne geçecek gibi görünüyor.

Saymış olduğum özelliklerin dışında programın en büyük avantajlarından bir tanesi de taşınabilir olmasıdır. Herhangi bir kurulum gerektirmeyen programı doğrudan bir harici disk veya USB flash bellek üzerine yükleyerek, programa ihtiyaç duyduğunuz her an kullanabilirsiniz.

Programı incelerken benim dikkatimi en çok çeken kısım Sputnik'in oldukça şık ve modern kullanıcı arayüzü oldu. Programın ana penceresi oldukça iyi şekilde organize edilmiş ve ihtiyacınız olan tüm içeriklere kolayca ulaşabiliyorsunuz. Takip ettiğiniz tüm yayın akışları ekranın sağ üst köşesinde yer alıyor ve her biri kendi kategorileri altında listeleniyor.

Yayın akışını takip etmek istediğiniz bir web sitesi için yapmanız gereken tek şey, site adresini programda ilgili bölüme girmek ve sitenin özel olarak altında yer almasını istediğiniz bir kategori varsa seçmek veya ilgili kategoriyi oluşturmak. Daha sonra yine program altında yer alan düzenleme menüsü yardımıyla isterseniz takip ettiğiniz yayın akışlarını silebilir veya yayın akışının dahil olduğu kategoriyi değiştirebilirsiniz.

Ayrıca Sputnik üzerinde yer alan etiketleme özelliği yardımıyla, yayın akışı üzerinde yer alan tüm haberlere veya içeriklere etiketler ekleyebilir ve daha sonra bu içeriklere ulaşmak istediğinizde hızlı bir şekilde etiketlemiş olduğunuz içerikleri görüntüleyebilirsiniz. İsterseniz daha sonra okumak için içerikleri kaydedebilir veya XML formatında dışarı aktarabilirsiniz.

Yakın gelecekte RSS okuyucular arasında adından sıkça söz ettireceğini düşündüğüm bir program olan Sputnik'i mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.