SuperCopier

SuperCopier

kullanıcı

Bilgisayarınızda bulunan dosyaların kopyalanma ve taşınma işlemlerinin hızından memnun değilseniz bu ücretsiz programı deneyebilirsiniz.

SuperCopier programı bilgisayarında bulunan dosyaları kopyalamak ya da taşımak için çok vakit kaybettiğini düşünenlerin kullanabileceği ücretsiz ve kullanışlı bir uygulama. Özellikle geniş dosyalarda Windows'un kendi kopyalama ve kesme işlemlerinin yetersiz kaldığını dikkate aldığımızda pek çok kullanıcının programın kesme, kopyalama ve taşıma işlemleri için bu programı kullanmak isteyeceklerini düşünebiliriz.

Oldukça hızlı kurulan programın kurulumu bittikten sonra görev çubuğuna yerleştiğini görebilirsiniz. Maalesef program sağ tık menüsüne kendini entegre etmiyor ve bu nedenle görev çubuğundan açarak kopyalama işlemlerinizi başlatmalısınız. Tek yapmanız gereken taşımak ya da kopyalamak istediğiniz dosyayı sürükle bırak desteği sayesinde programın ekranına bırakmak ve hedef klasörün neresi olacağını belirtmek.

Programın arayüzü her zaman diğerlerinin üzerinde durduğu için simge durumuna küçültmediğiniz sürece diğer yazılımlar tarafından rahatsız edilmeyeceksiniz. Taşıma ya da kopyalama işlemi sonlandığında sizi bilgilendiren program maalesef işlemin ne kadar sürdüğüne dair bir rapor sunmuyor ancak kopyalama işlemi sırasında ne kadar hızlı işlem yapıldığını anlık olarak görebilirsiniz.

Windows 7 ve sonraki işletim sistemlerinde dosya kopyalama işlemleri SuperCopier'e göre daha hızlı gerçekleşebiliyor ancak özellikle XP kullanıcılarının yavaş dosya kopyalama şikayetlerinin bu program ile giderileceğine inanıyorum.