tinyFilter

tinyFilter

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,214
  • DOSYA BOYUTU 0.05 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Hunter Paolini

tinyFilter, Chrome eklentisini kullanarak internette geinen kullanıcılar için özel olarak tasarlanan içerik filtremele eklentisidir.

tinyFilter, adı gibi küçük bir içerik filtreleme eklentisi olsada yapmış olduğu iş büyük ve başarılı. Chrome tarayıcınızın üzerine kurabileceğiniz bu eklenti sayesinde sizin belirleyeceğiniz kelimeler ile arama yapmayı ve sitelere giriş yapılmasını engellebiliyorsunuz.

Özellikle ufak çocukları olanlar için mükemmel bir eklenti olan tinyFilter, çocuğunuzun görmesini istemediğiniz siteleri bloklamanıza yardımcı oluyor.

Eklenti temel olarak ''tespit et ve blokla'' sistemiyle çalışıyor ve bu sayede önceden belirlediğiniz kelimeler ve siteleri giriş anında tepsit ederek, girilmesini engelliyor. İhtiyaçlarınıza göre düzenleyebileceğiniz liste içindeki sitelere giriş izni vermeyen eklenti ile kendinizin veya bilgisayarınızı kullanan diğer kullanıcıların girmesini istemediğiniz siteleri tanımlayarak bunu oldukça kolay şekilde sağlayabilirsiniz. Ayrıca liste hazırlamak için uğraşmak istemezseniz, diğer kullanıcıların hazırladıkları ve 72 saatte bir güncellenen listelere ulaşabiliyorsunuz. Baştan bir liste hazırlamanın zor olduğunu düşünüyorsanız hazırlanmış listelerden birini edinerek, kendi istediğiniz siteleri bu liste üzerine ekleyerek zaman tasarrufu yapabilirsiniz.

Uygulamaya son sürümü ile birlikte eklenen şifreli koruma sistemi ile eklentiyi kullanmak için gereken parolayı belirleyerek koruma sistemini kullanabilirsiniz.

Anahtar kelimeleri belirleyerek veya girilmesini istemediğiz siteleri belirleyerek bilgisayarınız üzerinden kontrolünüz dışındaki sitelere girişi engelleyen eklentinin boyutu oldukça ufak ve Chrome tarayıcınız üzerinde herhangi bir problem çıkartmıyor.

Bloklayarak girilmesini istemediğiniz siteleri belirleyebildiğiniz gibi, eklentiyi kullanarak güvenilir siteleri ekleyerek sadece bu sitelere girişi de sağlayabiliyorsunuz.

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz eklentiyi kurduktan sonra Chrome tarayıcınızın sağ üstüne bölümüne ikonu geliyor. Girişini engellemek istediğiniz sitelerde iken bu ikona tıklayarak kolayca bloklayabilir veya ikona tıkladıktan sonra ayarlara(options) girerek bloklama işlemini yapabilirsiniz. Oldukça yararlı ve etkileyici bu filtreleme eklentisi ile bilgisayarınızın internet üzerindeki gezintilerini rahatça kontrol edebiliyorsunuz.