Tor Messenger

Tor Messenger

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 477
  • DOSYA BOYUTU 30.15 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici The Tor Project

Tor Messenger gizliliğinizi ön planda tutan bir anlık mesajlaşma yazılımıdır

Tor Messenger kullanıcılara anonim mesajlaşma konusunda yardımcı olan bir anlık mesajlaşma programı.

Bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabilecğeiniz bir anlık mesajlaşma yazılımı olan Tor Messenger temel olarak yazışmalarınıza farklı kaynaklardan erişilmesini ve kişisel bilgilerinizin çalınmasını engellemek amacıyla geliştirilmiş bir program. Tor Messenger yazışmalarınızı Tor Browser'ın da kullanmakta olduğu Tor ağına taşıyor ve bu sayede yazışmalarınızın izi sürülemiyor.

Tor Messenger'ın güzel yönü farklı yazışma protokollerini desteklemesi. Tor Messenger'ı kullanmak için Facebook sohbet, Google Talk, IRC, Twitter, Yahoo, XMPP, Odnoklassniki hesaplarınızla programa giriş yapabilir ve yazışmalarınızı bu hesaplarınız üzerinden yürütebilirsiniz. Tor Messenger bu protokoller arasından yürüteceğiniz yazışmaları rastgele seçilen Tor sunucuları üzerinde taşıyarak izlerinin sürülmesini imkansız hale getiriyor. Bu sayede mesajlarınızın içeriğine ulaşılması mümkün olmuyor.

Tor Messenger sade bir arayüze sahip. Program 90'lı yıllarda kullandığımız anlık mesajlaşma yazılımlarına benzeyen bir arayüz ile gelmekte.