TweakNow DiskAnalyzer

TweakNow DiskAnalyzer

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 207
  • DOSYA BOYUTU 2.98 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Tweak Now

Bilgisayarınızın sabit diskini taratmak ve dosya boyutu analizleri yapmak için ücretsiz olan bu programı deneyebilirsiniz.

TweakNow DiskAnalyzer programını kullanarak bilgisayarınızın sabit diskindeki en çok yer kaplayan dosya ve klasörleri bulabilir, disk üzerinde analiz gerçekleştirerek sistem performansınızın artmasını sağlayabilirsiniz. Program hem ücretsiz hem de çok kolay kullanımlı olarak sunulduğu için harddisk bakımını yapmak isteyen kullanıcılar tercih edeceklerdir.

Programı kullanırken tek yapmanız gereken menüden sürücünüzü seçmek ve taratma butonuna basmak. Dilerseniz sadece belli klasörlerin de taratılmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bir diskin taratılması aşağı yukarı 15 dakika sürmekte ve bu süre diskteki dosya ve klasör miktarına göre değişiklik gösterebiliyor.

Taramanın tamamlanmasının ardından bilgisayarınızdaki hangi klasörlerin en çok alanı kapladığını size bir ağaç görünümü ile sunan program, en son Windows sürümleri ile de uyumlu şekilde çalışabiliyor. Maalesef otomatik disk temizleme gibi bir opsiyonu mevcut değil ve esas görevi disk analizini size göstererek kendi temizleme işleminizi yapmanıza olanak tanıması.