UC Browser

UC Browser

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 40,072
  • DOSYA BOYUTU 1.2 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici UCWeb Inc

Masaüstü tarayıcılarına katılan UC Browser son derece iddialı ve kullanımı kolay bir alternatif olarak dikkat çekiyor.

Mobil cihazların en popüler tarayıcılarından biri olan UC Browser, daha önce Windows 8 uygulaması olarak bilgisayarlara ulaşmıştı ancak bu kez gerçek bir masaüstü uygulaması çıkartan ekip Windows 7'de de akıcı bir şekilde çalışacak bir tarayıcıyı PC kullanıcılarına sunuyor.

Mobil versiyonuyla uyumlu bir deneyim sunmak konusunda iddialı olan tarayıcı; Android, iOS ve Windows Phone kullanıcılarının telefonlarında veya tabletlerinde sahip oldukları yer imlerini direkt masaüstü tarayıcısına aktarmayı başarıyor. Mobil sürümlerdeki gibi ücretsiz olarak sunulan UC Browser, uzun senelerdir büyüyen ve sessizce piyasanın devi olan rakiplerine yaklaşan bir tarayıcı.

Modern bir tarayıcının aranan özelliklerini UC Browser ile rastlamanız mümkün. Gizli pencere, eklenti desteği, yer imleri yöneticisi gibi fonksiyonların tamamını bünyesinde barındıran tarayıcı mobil platformundaki deneyimini de masaüstüne getirmiş. Bu konuda en çok dikkat çeken kontrol seçeneği sağ tıklama ile yapacağınız sürükleme hareketlerine komutlar atayabilmeniz.

Son derece şık ve kolay anlaşılır bir arayüze sahip olan UC Browser'ın Chrome, Firefox ve Opera gibi tarayıcılardan ders aldığını görmek mümkün. Sevilen Firefox butonuna benzer bir sembolu sol üst kıma yerleştiren tarayıcı, burayı tıklamanız durumunda Opera'dan alışık olduğunuz bir seçenekler menüsü sunuyor. Bununla birlikte sekmelerin tasarımı oldukça farklı olsa da görsellikte Google Chrome'dan esintiler yakalamak mümkün.

Sağ üst kısımda bulunan çamaşır ikonunu tıklamanız durumunda yeni bir sekmede size önerilen bir tema listesi çıkıyor. Az çeşit olsa da her yaş grubuna hitap edecek renkerle ve tasarımlarla verilen hazır temaların kalitesinin çok iyi olduğunu iddia etmek zor değil. Kurar kurmaz, diğer tarayıcılarınızın yer imlerini içe aktarma işlemini saniyeler içerisinde gerçekleştirirken Adobe Flash gibi eklentiler için zahmete girmenize gerek yok. UC Browser kullanır kullanmaz Facebook ve YouTube videolarını izleyebiliyorsunuz.

Yarıda kalan indirme işlemlerinizi sonradan tekrar yürütebileceğiniz akıllı dosya yöneticisi sayesinde bağlantının koptuğu yerden işleminize devam edebiliyorsunuz. Daha akıcı bir sörf deneyimi için de, tercih etmeniz durumunda, sık dolaştığınız sayfalar sizin için önyükleme işlemiyle geliyor ve tıkladığınız andan itibaren dilediğiniz sayfaya ulaşabiliyorsunuz.

Bulut senkronizasyon seçeneğini başka bir programa ihtiyaç duymadan halledebilen UC Browser, mobil cihazınızda severek takip ettiğiniz bağlantı adreslerini yer imi olarak masaüstüne taşımanızı kolaylaştırıyor. Bunun için yapmanız gereken tek işlem, yer imleri çubuğunun en sağında yer alan ikona tıklamak.

Eski tarayıcılarınızdan sıkıldıysanız ve yeni bir alternatif tarayıcı arıyorsanız UC Browser merakınızı gidermeye değecek bir seçenektir.