USBDeview

USBDeview

kullanıcı

USB bağlantılarınız için kurulu tüm sürücüleri görüntüleyen USBDeview, bu sürücüleri yönetebilmeniz için pratik ve hızlı bir araç.

Nirsoft, çok fazla ön plana çıkmasa da Windows kullanım kalitesini arttıran birçok pratik araçlar sunmakta geri kalmıyor. Her defasında bir boşluk yakalayıp işletim sistemine kullanışlı ilaveler katan ekip bu sefer de USB bağlantılarımız için yüklenen sürücüleri görüntüleyen bir araç ile bize sadece durum haritasını sunmakla kalmıyor, aynı zamanda bu liste üzerinden işlem yürütmemizi de sağlıyor. Listeleme aşamasında bize bağlı olan USB aygıtlarını ve sürücülerini kategorilerine göre dizmeyi başaran USBDeview bunun üstüne aktif, pasif ve çalışmayan sürücüleri bize renk ikonlarıyla gösterme kabiliyetine sahip.

Bu araç üzerinden yapabileceğiniz en güzel işlemlerden bir tanesi de ihtiyaç duymadığınız sürücüleri kaldırmak. Bu sayede işletim sisteminize kök salmış, silmek isteyip de bulamadığınız birçok sürücüye ulaşmakla kalmayıp onlar üzerinde tam bir kontrol sağlayabiliyorsunuz. Öte yandan yeni sürücünüz USB yoluyla bağladığınız cihaz ile sorun çıkartıyorsa başvurmak isteyeceğiniz araçlardan bir tanesi de USBDeview.