WarpDisk

WarpDisk

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 1,565
  • DOSYA BOYUTU 13.15 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Warp Drive Software

WarpDisk ile disk performansınızı arttırabilir ve bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.

WarpDisk, bilgisayar açılışı hızlandırma ve disk performansı arttırma konusunda size yardımcı olacak bir bilgisayar hızlandırma programıdır.

WarpDisk bilgisayar hızlandırma işlemini gereksiz dosya silme veya kayıt defteri düzenleme gibi yolları izleyerek gerçekleştirmekten ziyade direkt olarka disk çalışma sistemini kontrol ederek geçekleştirir ve daha etkili bir sonuç ortaya koyar.

Bilgisayarımızda depoladığımız dosyalar disk katmanları üzerinde farklı noktalara yerleştirilir. Bu noktaların dağınık olması disk okuma kafasının daha çok hareket etmesi ve performansının düşmesi anlamına gelir. Bu nedenle bu verilerin bir arada olması okuma performansının daha yüksek olmasını sağlamaktadır. WarpDisk depolanan dosyaların disk yüzeyine dağılmasını engelleyerek bilgisayarın yavaşlamasının önüne geçer. Program arka planda çalışarak otomatik olarak disk sistemini birleştirir ve mevut performansı arttırır.

WarpDisk Windows açıkış süresini de sahip olduğu okuma öncesi önbellekleme özelliği sayesinde kısaltır. Bu yönüyle standart disk birleştirme işleminin  çok daha fazlasını sunan WarpDisk bilgisayar performansında gözle görülür bir fark yaratabilmektedir.