Wifi Analyzer

Wifi Analyzer

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 39,127
  • DOSYA BOYUTU 29.04 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Matt Hafner

Wifi Analyzer, kablosuz ağ sorunlarını çözmeye yardımcı olan WiFi analiz programları arasında.

WiFi Analyzer, evinizde veya iş yerinizde bağlandığınız kablosuz ağınızın sorunlarını belirlemenize yardımcı olan ücretsiz ve ufak boyutlu WiFi analiz diğer deyişle kablosuz ağ takip programı.

Bulunduğunuz yerde bağlı olan tüm WiFi ağlarını tespit ederek detaylı bilgi sunan ve anlık olarak tüm ağların sinyal gücünü gösteren uygulama, kablosuz ağınızdan maksimum verim almanızı sağlıyor. WiFi sorunlarını belirlemenize yardımcı olan program, PC/laptop, tablet, akıllı telefonunuzun bağlanacağı en iyi WiFi kanalı veya uygun yeri bulmanızı sağlıyor.

WiFi Analyzer İndir

Kablosuz ağın performansını birinci dereceden etkileyen kanal seçimini doğru şekilde yapmanız için yönlendirmede bulunan uygulama çevrede ne kadar aktif WiFi ağı varsa listeliyor. Listelenen ağların sinyal gücü seviyesini gerçek zamanlı olarak görebiliyor, modemin üreticisinden şifreleme türüne ağ hakkında tüm bilgilere ulaşabiliyor, kanal önerisi alabiliyor, ulaşılabilir hızınızı görebiliyor, kablosuz ağınızın sorunlarını (bağlantı, güvenlik, kanal durumu) görebiliyorsunuz. Tüm bilgilerin Türkçe olarak sunuluyor ve arayüz her seviyede kullanıcının anlayabileceği basitlikte hazırlanmış.

Uygulamanın kullanımı da oldukça basit. Uygulamayı başlatmanızla birlikte bağlı olduğunuz kablosuz ağ analiz edilmeye başlıyor ve kablosuz ağınızın tüm detaylarını görebiliyorsunuz. Çözümle sekmesine geldiğinizde tüm kablosuz ağların sinyal seviyelerini görüyorsunuz. Aynı sayfada altta kablosuz ağınız için en uygun kanal gösteriliyor. Modem arayüzünden uygulamanın önerdiği kanala geçiş yaptığınızda hızınız önemli ölçüde artmış oluyor. Tabii ki doğru kanal seçimi yaptıysanız, modeminiz de zaten en uygun köşede ise uygulamanın anlık veri sunmaktan başka hiçbir özelliği kalmıyor.