WiFi Network Monitor

WiFi Network Monitor

kullanıcı

WiFi Network Monitor ile kablosuz ağınıza bağlanan cihazları görüntüleyebilirsiniz

WiFi Network Monitor kullanıcılara kablosuz ağ izleme ve kablosuz ağ güvenliği sağlama konularında yardımcı olan ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir kablosuz ağ takip programıdır.

Evimizde veya işyerimizde kullandığımız kablosuz ağlara birçok farklı cihaz bağlanabiliyor. Kimi zaman mobil cihazlar, kimi zamanlar bilgisayarlar bu bağlantıları kullanırken bağlantı hızımızın düştüğüne şahit olabiliyoruz. Kablosuz ağlarımız belli mesafeye sahip olsalar da yakın mesafedeki cihazlar bu ağlara bağlanabilmekteler. Kablosuz ağlarımıza izinsiz girişler ise bağlantı hızımızı düşüren ve internet kotamızı tüketen en büyük faktörler arasında.

İşte WiFi Network Monitor kullanarak kablosuz ağımızı izleyebiliyoruz ve kablosuz ağımıza bilgimiz haricinde bağlanan cihazları tespit edebiliyoruz. Program ağa bağlanan bütün cihazları tarayabilmekte ve hackerları ve izinsiz bağlananları tespit edebilmekte. WiFi Network Monitor tespit edilen cihazların IP adreslerini, MAC adreslerini ve cihaz isimlerini size sunabiliyor ve bu bilgileri HTML, XML, TXT ve CSV formatlarında dışa aktarabiliyor.

Not: Program kurulum esnasında tarayıcı anasayfanızı ve varsayılan arama motorunuzu değiştirebilecek ek yazılımlar yükleme önerisinde bulunmaktadır. Programı çalıştırabilmek için bu eklentileri yüklemenize gerek yoktur. Eğer bu eklentilerden etkilendiyseniz aşağıdaki yazılımlar ile tarayıcınızı varsayılan ayarlarına geri döndürebilirsiniz: