WikidPad

WikidPad

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 5,307
  • DOSYA BOYUTU 4.37 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici jhorman.org

Fikirlerinizi, düşüncelerinizi, yapılacak işlerinizi, bağlantılarınızı veya aklınıza gelen yazılabilir her şeyi kendi oluşturduğunuz bir Wiki sayfası üzerinde tutmak ister misiniz? Kendi bilgilerinizi bir Wikipedia sayfası gibi hazırla

Çıktığı günden bu yana hızlı bir yükseliş yakalayan "Wiki" mantığı artık özgür bir ansiklopedi olmanın da ötesine geçmiş bulunmakta. Artık her site veya oluşum kendisine ait Wiki sayfaları oluşturabiliyor ve yayınlayabiliyor. Wiki dünyasının yazılım bölümüde de birbirinden farklı programlar geliştiriliyor. WikidPad de bunlardan birtanesi.

WikidPad fikirlerinizi, düşüncelerinizi, yapılacak işlerinizi, bağlantılarınızı veya aklınıza gelen yazılabilir her şeyi kendi oluşturduğunuz düzende barındırmanıza olanak sağlayan gelişmiş bir not defteri. Ücretsiz bir metin editörü olarak da nitelendirebileceğimiz WikidPad ile bilgisayarınızda kaydetmiş olduğunuz notlarınızı ve dokümanlarınızı Wiki mantığı ile hazırlayabilecek ve düzenleyebileceksiniz.

Hazırladığınız metinleri, notları vb. şeyleri bir Wiki sayfası gibi önizleme yapabileceğiniz WikidPad programı ile belirlediğiniz bağlantılara wiki linklerini kolaylıkla yerleştirerek dışarıdan bilgilendirmeler kullanabilirsiniz.

Kolay arama yapabilme, linklendirme, otomatik tamamlama, HTML olarak kayıt alma, wiki dosyalarını açma vb. birçok ek seçenek ve özelliğin bulunduğu bu program tüm işletim sistemlerine destek sunması, sade yapısı ve basit arayüzü ile dikkat çekiyor.