Windows Reading List

Windows Reading List

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 84
  • DOSYA BOYUTU 2.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft Corporation

Windows Reading List, Windows bilgisayar ve tabletinizde okuma listesi oluşturabileceğiniz uygulamalar arasında.

Bazen çevrimiçi ortamda beğendiğimiz bir makaleyi o anda okuma veya videoyu izleme şansımız olmayabiliyor. İşimiz bittikten sonra tekrar döndüğümüzde bulunduğumuz sayfayı kaybedebiliyoruz. Bu durumda zorlukla bulduğumuz makale veya video tabiri yerinde ise uçmuş oluyor. Neyse ki çevrimiçi ortamda dilediğimiz içeriği sonradan görüntülemek kaydedebildiğimiz Windows Reading List (Windows Okuma Listesi) gibi uygulamalar mevcut.

Windows Reading List Türkçe adıyla Windows Okuma Listesi aslında Windows 8 ve üzeri cihazlarla birlikte gelen yerleşik uygulamalar arasında ancak zaman zaman güncellemede sorun yaşabiliyor, yeniden yüklememiz gerekebiliyor. Uygulamanın temel amacı internette gezerken beğendiğiniz bir video veya yazıyı sonradan dilediğiniz zaman erişme fırsatı sunması.

Internet Explorer haricinde web tarayıcılarla uyumlu olmayan Windows Reading List uygulamasıyla kaydettiğiniz içerikleri kategorilere alma şansına da sahipsiniz. Teknoloji, yemek, spor, sağlık, seyahat, eğlence gibi tamamen size kalmış kategoriler oluşturabiliyorsunuz. Uygulamanın en beğendiğim taraflarından birisi de kaydedilen içerikleri ay bazında listeleyebilmesi. İçeriklerden bahsetmişken, okumak veya izlemek üzere kaydettiğiniz içerikleri en fazla 30 gün süreyle tutabiliyorsunuz ki kimsenin bu kadar uzun süre saklayacağını sanmıyorum.