Agent Alice

Agent Alice
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    105

  • Üretici

    Wooga

iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur.

Agent Alice, iPhone ve iPad cihazlarınıza ücretsiz indirip oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur. Point and click adı verilen gerekli yerlere tıklayarak ilerlediğiniz oyun kategorisinin en sevilen türlerinden birisi olan kayıp eşya bulma oyunu türüne giriyor diyebiliriz.

Agent Alice'de 1960'lı yılların Amerika'sına gidiyorsunuz. Bildiğiniz gibi o dönemlerde kadın olmak zaten zorken bir de kadın dedektif olmak cesaret gerektiriyordu. Oyunda da bu tema işlenmiş. Bir kadın olarak zorlu görevler sizi bekliyor.

Oyunda adından da anlaşılacağı üzere bir dedektif olarak oynuyor ve ürkünç cinayetleri çözmeye çalışıyorsunuz. Bunun için farklı kayıp eşya bulma oyunlarının yanında zamanlı eşleme oyunları, farkı bulma ve hatta kapıları açma oyunları da oynuyorsunuz.

Oyun bölüm bölüm ilerliyor ve bir hikayesi de var. Hikayede ilerledikçe ve yukarıda belirttiğim farklı ve zorlayıcı mini oyunlar sonunda da bu hikayeyi aralıyor ve suçların arkasındaki gerçekleri ortaya çıkarıyorsunuz.

Oyunun en etkileyici yönlerinden birisi grafikleri diyebilirim. Neredeyse sanatsal çalışmalar diyebileceğimiz görseller üzerine geliştirilmiş bir oyun olan Agent Alice, o dönemin romantik akımını da iyi yansıtıyor.

Eğer siz de cinayet çözme konusuna ilgi duyuyorsanız ve bu tarz bulmaca oyunlarını oynamayı seviyorsanız, bu oyunu indirip denemelisiniz.

YORUMLAR