Angry Birds 2 2.0.1 (ios)

Angry Birds 2

Angry Birds 2
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    634

  • Üretici

    Rovio

Angry Birds 2'de çeşitli materyallerden inşa edilmiş yapılarda bulunan domuzları, kuşlarımızı kullanarak vurmaya çalışıyoruz.

Angry Birds 2, iPhone ve iPad cihazlar üzerinde oynayabileceğimiz bir bulmaca oyunu olarak öne çıkıyor. İlk oyundan bu yana milyonlarca oyunseverin favorisi haline gelen Angry Birds serisi, elde ettiği başarıyı Angry Birds 2 ile devam ettirecek gibi görünüyor.

Açıkçası ilk oyundan bu yana çıkartılan ara versiyonlar bazı kesimlerin beklentilerini karşılayamamıştı. Birçok oyunsever Angry Birds'ün özünden koptuğunu ve farklı bir çizgide ilerlemeye başladığını düşünüyordu. Fakat Rovio firması, Angry Birds 2'de her şeyi elden geçirerek ortaya hem tanıdık, hem de çok farklı bir oyun çıkartmış.

Oyuna adım attığımızda dikkatlerimizi ilk olarak tümüyle yeni baştan tasarlanan grafikler çekiyor. Canlı renklerden, akıcı animasyonlardan oluşan bu modelleme konsepti, kusursuza yakın çalışan bir fizik motoru ile taçlandırılmış. Kuşların uçma, yapılara çarpma ve yıkılma efektleri, tüm ihtişamıyla ekrana yansıtılıyor. Genel bir değerlendirme yapacak olursak Angry Birds 2, önceki versiyonlarına kıyasla kaliteli birkaç basamak yukarı taşımış diyebiliriz.

Her ne kadar özüne keskin bir dönüş yapsa da oyunda çok sayıda benzersiz detaya yer verilmiş. Örneğin bu oyunda kuşlar artık elimizde kart olarak bulunuyorlar. İstediğimiz kuşu seçerek atışa başlayabiliyoruz.

Atışlarımızın hedefinde her zaman olduğu gibi yine domuzlar bulunuyor. Fakat bu kez şans onlardan yana çünkü yıkmamız gereken yapılar hiç olmadıkları kadar karmaşık yapılara sahipler. Saldırıyı başarıyla sonuçlandırabilmek için kritik noktaları tespit etmemiz ve atışlarımızı büyük bir hassasiyetle gerçekleştirmemiz gerekiyor. Kuşlarımızı fırlatmak için yine devasa bir sapandan yardım alıyoruz.

Böylesine bir oyunda görmek istediğimiz bonuslar ve güçlendiriciler, Angry Birds 2'de niyahet karşımıza çıkıyor. Bu özel güçler ve büyüler sayesinde kuşlarımızın hasar oranlarını hatırı sayılır ölçüde artırabiliyoruz. Belirli bölümlerde karşımıza çıkan ve 'boss' sıfatı taşıtan domuzlar, işimizin en zorlu kısmını oluşturuyor.

Bize kalırsa Angry Birds 2'nin en dikkat çeken noktası diğer oyuncularla mücadele edebileceğimiz arena moduna sahip olması. Tekli oyuncu görevleri de epey tatmin edici fakat arkadaşlarımızla oynamanın zevki paha biçilemez.

Sonuç olarak Angry Birds 2, hem devrimsel hem de evrimsel nitelikleri bünyesinde toplayan başarılı bir oyun olmuş. Rovio, adeta önceki oyunların en iyi yönlerini alarak yüksek kaliteli bir oyun ortaya çıkartmak istemiş ve bize kalırsa başarılı da olmuş. Siz de Angry Birds hayranıysanız Angry Birds 2 indirmek şu an yapacağınız ilk iş olmalı.

Angry Birds 2 Bilgisayarda Nasıl Oynanır

YORUMLAR