İyi Belediye

İyi Belediye
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

İyi Belediye iPhone ve iPad uygulaması sayesinde İstanbul'un 39 güzel şehrinden birinde yaşadığınız sorunları kolaylıkla yetkili belediyeye iletin.

İyi Belediye, İstanbul’da yaşayan insanlar için geliştirilmiş oldukça faydalı bir uygulama. Bu uygulama sayesinde İstanbul’da toplam 39 ilçenin tüm belediyeleri hakkında işlem yapabiliyorsunuz.

Belediyecilikte yeni bir etki oluşturan bu uygulama halkın sorunlarını kolaylıkla en yetkili kuruma ulaştırmayı amaçlıyor. Bu sayede herhangi bir şikâyetin en kısa sürede çözüme ulaşması amaçlanmakta. Uygulamanın en güzel özelliği bir şikayet gönderdiğiniz zaman belediye yetkililerine kimlik bilgilerinizi paylaşmıyor olması. Bu sayede çekinmeden rahatlıkla söylemek istediğiniz şikâyetlerinizi gönderebilirsiniz.

Şikayet gönderme işlemi oldukça basit. Uygulamanın belirlemiş olduğu kategoriler (yol, aydınlatma) içerisinden uygun olanı seçiyorsunuz ve şikayetinizi yazıyorsunuz. Şikayetin daha destekleyicisi olması için fotoğraf eklemenizde isteniyor. Yaptığınız bu şikayet İyi Belediye uygulamasının Twitter adresinde de paylaşılarak destekleniyor.

Uygulamayı kullanabilmek için üye olmanız gerekiyor. Üye olmak istemeyenler için uygulama geliştiricisi Fatih Kahveci Facebook ve Twitter hesaplarıyla bağlanma imkanı da tanımış. Bu sayede üyelik adımlarını atlayıp bir an önce şikayette bulunabilirsiniz. Oldukça faydalı olan bu uygulama şuan sadece iOS mağazasında ve dilerseniz İyi Belediye'yi ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Uygulama oldukça faydalı fakat belediyelerin bu şikayetleri ne kadar dikkate alacağı meçhul. 

YORUMLAR