Quick Save

Quick Save
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Quick Save uygulaması ile Snapchat'ten gönderilen resim ve videoları cihazınıza kaydedebilirsiniz.

Quick Save uygulaması, iPhone ve iPad cihazlarınızda kullandığınız Snapchat uygulaması ile gönderilmiş olan resim ve videoları kolayca cihazınıza kaydetmenize yardımcı olan bir ek uygulama diyebilirim. Dolayısıyla cihazınızda Snapchat olmadan herhangi bir işe yaramıyor.

Snapchat'in temel özelliği anonim sohbet olanağı sağlamak olduğu için gönderdiğiniz mesajlar bir süre sonra otomatik olarak siliniyor ve bunlara erişim sağlamak bir daha mümkün olmuyor. Ancak resim ve videolar da aynı yazılı mesajlar gibi silindiği için bazı kullanıcılar bunları cihazlarına kaydetmeyi istiyorlar. Eğer herhangi bir anı Snapchat'in ekran görüntüsünü alarak kaydetmek isterseniz bu defa da karşı tarafa ekran görüntüsü alındığına dair bir mesaj iletiliyor.

Quick Save ise bu sorunun üstesinden gelebiliyor ve Snapchat'ten gönderilen resim ve videoları cihazınıza kolayca kaydetmenize olanak tanıyor. Fakat maalesef sadece hali hazırda görüntülenmemiş olan görselleri kaydedebildiği için, kaydetmek istediğiniz görselleri açmadan önce uygulamayı kullanmalısınız.

Uygulamanın arayüzü iOS 7 tarzında tasarlandığı için, oldukça iyi görünüyor ve navigasyon da oldukça kolay. Standart ekran görüntüsü alma işleminin aksine, mesajı gönderen kişi herhangi bir bildirim almıyor ve böylece kaydettiğimiz medya dosyaları belli olmuyor. Kaydedilenleri daha sonra silmek ya da başkalarına göndermek için gereken butonlar da uygulamada yer alıyor.

Quick Save'in bir kaç ekstra özelliği daha var ve bunlar arasında resimlere efektler ve etiketler eklemek de yer alıyor. Ancak unutmamalısınız ki, Snapchat'te arkadaşlarınızın gönderdiklerini kaydetmeniz durumunda bu onlarda bir rahatsızlık yaratabilir ve uygulamayı bilinçli bir şekilde kullanmanız yerinde olacaktır.

YORUMLAR