Secret Calculator

Secret Calculator
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Secret Calculator uygulaması kimsenin görmesini istemediğiniz özel dosyalarınızı saklama sorumluluğunu başarıyla üstleniyor.

Herkesin saklamak istediği kişisel bilgisi mutlaka vardır. Kimi insanlar çeşitli fotoğraflarını saklamak isterken kimi insanlarda belge formatına sahip özel bilgilerini saklamak isterler. Uygulama mağazalarında bu tür dosyaları saklamak için onlarca farklı uygulama bulunuyor. Fakat Secret Calculator, alışılmış uygulamalara oranla kimsenin akıl edemeyeceği bir sistemle çalışıyor.

İlk başta hesap makinesi olarak gözüken Secret Calculator, aslında göründüğü kadar masum bir uygulama değil. Çünkü hesap makinesinin arkasında büyük bir dosya arşivi saklıyor. Uygulamayı indirip kurduğunuzda kendinize özel bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra bu şifre ile Secret Calculator uygulamasına istediğiniz belgeleri yükleyebilirsiniz.

Secret Calculator, dosya saklama özelliğinin yanında bir hesap makinesinin yerine getirmesi gereken her fonksiyona sahip. Tabii bu sıradan kullanıcılar için. Mesela telefonunuzu kurcalayan bir arkadaşınız Secret Calculator'e hesap makinesi olduğu için asla girmeyecektir. Hadi diyelim bir işlem yapmak için girdi, işte o zaman da şifrenizi bilmediği için özel dosyalarınıza erişemiyor. Yani hiçbir şeyden haberi olmadan Secret Calculator'ı hesap makinesi diye kullanıp kapayacaktır. 

Peki siz nasıl dosya saklayabilirsiniz?

Secret Calculator, ilk başta size seçmenizi istediği şifre sayesinde kullanılabilir hale geliyor. Yani hesap makinesi üzerinden şifrenizi girdiğinizde özel bir arşiv açılıyor. Bu arşive istediğiniz şekilde belge yükleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan Secret Calculator, gizlilik için kullanılan uygulamalar arasında en dikkat çekmeyeni olarak nitelendiriyor.