Swifty

Swifty
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Swifty isimli bu uygulama sayesinde Apple'ın programlama dili olan Swift'i mobil cihazlarımız üzerinden öğrenebiliyoruz.

Swifty, Apple'ın yeni programlama dili olan Swift'i mobil cihazlarımız üzerinden öğrenmemize olanak sağlayan bir yapım. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu uyuglamayı hem iPhone hem de iPad cihazlarımız üzerinde sorunsuzca kullanabiliyoruz.

Swift dilini öğrenmek için pek çok alternatif var aslında. Fakat bu alternatiflerin büyük bir kısmı (hatta hepsi) web tabanlı servislerden meydana geliyor. Haliyle bu servisleri kullanması mobil cihazlar üzerinden pek de konforlu olmuyor.

Neyse ki yapımcılar Swifty ismindeki bu uygulamayla çıkageliyorlar ve programlama dilini mobil cihazlara taşıyorlar. Uygulamaya adım attığımız anda karşımıza son derece sade ve kolay anlaşılır bir arayüz çıkıyor. 12 bölümde sunulan 200'ün üzerindeki ders sayısı, kullanıcıların kapsamlı bir arkaplana kavuşmasına yardım ediyor. Söz konusu bu dersler Swift dilinin temelleri ve değişkenler gibi görece olarak kolay konulardan başlıyor. İlerledikçe class ve optionals gibi komplike konularla karşılaşıyoruz. Bunlar programlama dilinin üst düzey konuları arasında yer alıyor.

Uygulamada ilk ders tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. İlerleyen dersleri açmak içinse makul bir ücret ödemek zorundayız. Tamamını açmak isterseniz 6,49 TL, bölüm bölüm açmak isterseniz de her bölüm için 1,99 TL ödemek zorundayız. Açıkçası uyuglamanın sunduğu işlevi düşündüğümüzde bu ücretlerin yüksek olmadığını görebiliriz.

Eğer Apple'ın programlama dili olan Swift'i mobil cihazınız üzerinden öğrenmek istiyorsanız Swifty'yi mutlaka denemenizi öneriyorum. Sade, kapsamlı ve kolay anlaşılır anlatımıyla epey faydalı olacağını düşünüyorum.

YORUMLAR