Tor Messenger (linux)

Tor Messenger

Tor Messenger
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tor Messenger ücretsiz bir güvenli mesajlaşma yazılımıdır

Tor Messenger kullanıcılara anonim mesajlaşma için pratik bir çözüm sunan bir anlık mesajlşama programı olarak tanımlanabilir.

Linux işletim sistemini kullanan bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir yazılım olan Tor Messenger temel olarak farklı protokoller üzerinde yürüttüğünüz yazışmalarınızı Tor Browser'da da kullanılan Tor ağı güvencesine alıyor. Bu sayede yazışmalarınızın izinin sürülmesi imkansız hale geliyor.

Tor Messenger farklı protokolleri desteklemesi açısından kullanışlı bir yazılım. Tor Messenger ile Facebook Sohbet, Google Talk, Yahoo, IRC, Twitter gibi kanallardan yürüttüğünüz yazışmaları güvence altına alabilirsiniz. Bu yazılımı kullanırken yazışmalarınız tek bir sunucu üzerinden yürütülmemekte. Tor Messenger yaptığınız yazışmaları Tor ağı üzerinde yer alan ve rastgele bir düzenle seçilen Tor sunucularına yönlendiriyor. Farklı sunucu katmanları içeren bu ağda verileriniz her sunucu katmanında rastgele olarak yeni seçilen bir sunucuya iletiliyor. Böylece verilerinizin iletilme yolu tespit edilemiyor.

Tor Messenger'ın arayüzü klasik bir tarza sahip. 90'lı yıllarda kullandığımız mesajlaşma yazılımlarını andıran programın bu arayüzünün kullanıcı dostu olduğu ve genel olarak sıkıntı yaşatmadığı söylenebilir.

YORUMLAR