En İyi Star Wars Oyunları

Star Wars oyunları oynamak isteyen fakat hangi oyunu oynayacağı konusunda kararsız kalan kişiler için liste hazırladık. Hazırladığımız listede uzun süre boyunca keyifli zaman geçirmenize imkân tanıyan birbirinden başarılı yapımlar yer alıyor.

En İyi Star Wars Oyunları

Star Wars oyunları oynamak isteyen fakat hangi oyunu oynayacağı konusunda kararsız kalan kişiler için liste hazırladık. Hazırladığımız listede uzun süre boyunca keyifli zaman geçirmenize imkân tanıyan birbirinden başarılı yapımlar yer alıyor.

Bilim kurgu türünün en başarılı örneklerinden biri olan Star Wars (Yıldız Savaşları), dünya çapında oldukça büyük bir popülerliğe sahip bir seridir. Başarılı seri, çok sayıda dizi ve filmden oluşuyor. Bunların yanı sıra Star Wars evreninde geçen pek çok video oyunu bulunuyor.

Bu yazıda Star Wars evreninde geçen oldukça başarılı yapımları bir arada topladık. Eğer Yıldız Savaşları oyunları arıyorsanız hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz. Listede bulunan oyunların bir tanesi oynaması ücretsizken diğerlerini oynayabilmek için belirli ücret karşılığında satın almak gerekiyor.

Star Wars Oyunları Listesi

 • Star Wars Battlefront
 • Star Wars: Squadrons
 • Star Wars Battlefront II
 • Star Wars: The Old Republic
 • Star Wars Jedi: Fallen Order
 • Star Wars Jedi: Survivor
 • LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
 • Star Wars: The Force Unleashed
 • Star Wars: Knights of the Old Republic
 • Star Wars Dark Forces
 • Star Wars Tie Fighter

Yukarıda en iyi 5 Star Wars oyunu bulunuyor. Listede yer alan yapımların ayrıntılarına aşağıdan bakabilirsiniz.

Star Wars Battlefront

DICE tarafından geliştirilen Star Wars Battlefront, 2015 yılının kasım ayında piyasaya sürüldü. Battlefront, çıktığı döneme göre kaliteli grafiklere sahip. Yayıncılığını Electronic Arts'ın üstlendiği oyun, atmosferi çok başarılı bir şekilde yansıtıyor.

Hikayeli oyunlar oynamaktan keyif alan oyuncular, Star Wars Battlefront'u beğenmeyebilir çünkü oyunda herhangi bir hikâye modu mevcut değil. Bunun yerine çeşitli modlar yer alıyor ve bu modlar üzerinden mücadele ediyorsunuz.

Star Wars: Squadrons

Star Wars: Squadrons, en iyi uzay oyunları arasında yer alan oldukça başarılı bir yapımdır. MOTIVE tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayımlanan oyun 2020 yılında satışa sunuldu. Uzay gemileri arasında gerçekleşen savaşlara tanık olabileceğiniz yapımda başarılı bir hikâye mevcut.

Etkileyici görselliğe ev sahipliği yapan yapımda oldukça başarılı oynanış mekaniği bulunuyor. Bu, oyun deneyimini önemli ölçüde olumlu yönde etkiliyor. Yıldız Savaşları atmosferini başarılı şekilde yansıtmayı başaran oyunda çok oyunculu mod da yer alıyor.

Star Wars Battlefront II

Kaliteli grafiklere ve başarılı oynanış sistemine sahip olan Star Wars Battlefront II de listedeki diğer yapımlar gibi Yıldız Savaşları atmosferini oldukça başarılı bir şekilde yansıtıyor. Oyuncuların eğlenceli vakit geçirmesine yardımcı olan oyunda tek oyunculu ve çevrim içi modlar bulunuyor.

DICE tarafından geliştirilen başarılı oyunun hikâye modunda Iden Versio isimli karakteri kontrol ediyorsunuz. Versio, ihanete uğraması üzerine intikam almaya karar veriyor. Yayıncılığını Electronic Arts'ın üstlendiği oyun 2017 yılının kasım ayında çıktı.

Star Wars: The Old Republic

Mass Effect, Baldur's Gate, Dragon Age: Origins ve Anthem gibi yapımlar ile tanıdığımız BioWare tarafından geliştirilen Star Wars: The Old Republic, 2011 yılının aralık ayında piyasaya sürüldü. Electronic Arts'ın oynaması ücretsiz olarak yayımladığı yapım MMORPG türündedir.

Açık dünya oyunu Star Wars: The Old Republic, çok başarılı bir hikâyeye sahiptir. Oyunun grafikleri ise memnun edici seviyede. Keyifli zaman geçirilmesine olanak tanıyan başarılı yapım, sahip olduğu 85 Metacritic puanıyla dikkat çekiyor.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Yayıncılığını Electronic Arts'ın üstlendiği Star Wars Jedi: Fallen Order, 2019 yılının kasım ayında satışa sunuldu. TPS bakış açısına sahip olan Star Wars oyunu, yalnızca tek oyunculu mod sunuyor. Respawn Entertainment tarafından geliştirilen Order 66'dan kurtulmayı başaran Jedi Padawan isimli karakteri kontrol ediyorsunuz.

Çağının Ötesinde En İyi 10 Bilim Kurgu Oyunu
OYUN

Çağının Ötesinde En İyi 10 Bilim Kurgu Oyunu

Bilim kurgu türü pek çok kişinin ilgisini çeken, ufuk açıcı bir janr. Biz de bu türü sevenler ve oyunlara ilgisi olan kişiler için bilim kurgu oyunlarını bir liste haline getirdik.

Piyasaya sürüldüğü dönemde çok sayıda oyuncu tarafından oldukça beğenilen yapım hem oynanış sistemi hem grafik hem de atmosfer bakımından oldukça başarılı durumda. Aksiyon macera oyunu sürükleyici bir deneyim sunuyor.

Star Wars Jedi: Survivor

Respawn tarafından geliştirilen Star Wars Jedi: Survivor 2023 yılında piyasaya sürüldü. Yayıncılığını Electronic Arts'ın üstlendiği oyun, Star Wars Jedi: Fallen Ordar'da meydana gelen olayların 5 yıl sonrasını konu alıyor. Kaliteli grafikleriyle dikkat çeken oyun, Jedi Şövalyesi Cal Kestis'in hikâyesini anlatıyor.

Star Wars Jedi: Survivor Sistem Gereksinimleri Neler?
OYUN

Star Wars Jedi: Survivor Sistem Gereksinimleri Neler?

Star Wars Jedi: Survivor sistem gereksinimleri, yayıncılığını Electronic Arts'ın üstlendiği yeni video oyununu oynamak isteyen oyuncular tarafından oldukça merak ediliyor.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

LEGO oyunları oynamaktan keyif alan oyunculara hitap eden LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, TT Games tarafından geliştirildi. 2022 yılının nisan ayında satışa sunulan oyunda 300'ü aşkın oynanabilir karakter, 100'den fazla araç ve 23 adet gezegen bulunuyor.

Star Wars: The Force Unleashed

Star Wars oyunları listesinde Star Wars: The Force Unleashed de yer alıyor. LucasArts tarafından geliştirilen Star Wars: The Force Unleashed isimli oyunda Darh Vader'ın öğrencisi Starkiller'ı kontrol ediyoruz. Gezegenlere yolculuk yapıp düşmanlarımız ile savaştığımız yapım, LucasArts tarafından geliştirildi.

Star Wars: Knights of the Old Republic

2003 yılının kasım ayında piyasaya sürülen Star Wars: Knights of the Old Republic, BioWare tarafından geliştirildi. RPG oyunları oynamaktan keyif alan oyunculara hitap eden yapım, çıktığı dönem büyük beğeni toplamıştı. Başarılı oyun, Sith ve Jedi arasındaki savaşı konu alıyor.

Star Wars Dark Forces

LucasArts tarafından geliştirilen Star Wars Dark Forces, 1995 yılının şubat ayında piyasaya sürüldü. Dünya genelinde çok sayıda oyuncu tarafından oldukça beğenilen FPS oyunu, Kyle Katarn'ın hikâyesini konu alıyor.

Star Wars Tie Fighter

Uzay simülasyonu türündeki Star Wars Tie Fighter, 1994 yılının temmuz ayında satışa sunuldu. Totally Games tarafından geliştirilen oyunun yayıncılığını LucasArts üstlendi. Başarılı video oyunu, piyasaya sürüldüğü dönemde büyük beğeni toplamıştı.

Bu yazıda en başarılı Star Wars oyunları listesi hazırladık. Listede yer alan Yıldız Savaşları oyunlarının bağlantılarına aşağıdan erişebilirsiniz.

Star Wars Jedi: Survivor

Star Wars Jedi: Survivor

2019 yılında çıkan Star Wars Jedi: Fallen Order’ın devamı niteliğinde olan Star Wars Jedi: Survivor, 4 yıl sonra oyun severlerin karşısında.

Star Wars: Knights of the Old Republic

Star Wars: Knights of the Old Republic

En iyi Star Wars oyunlarından biri olarak gösterilen Star Wars: Knights of the Old Republic’i hemen indirin ve bu benzersiz RPG’yi deneyimleyin.

STAR WARS Battlefront

STAR WARS Battlefront

STAR WARS Battlefront çevrimiçi olarak oynanan bir FPS oyunudur

DENEME SÜRÜMÜ
Star Wars: The Force Unleashed

Star Wars: The Force Unleashed

Hemen Star Wars: The Force Unleashed indirin ve Darth Vader'ın gizli bir öğrencisi olan Starkiller'ı kontrol ederek karanlık güçleri yaymaya çalışın.

STAR WARS Battlefront II

STAR WARS Battlefront II

STAR WARS Battlefront II bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz bir FPS oyunudur

LEGO Star Wars The Skywalker Saga

LEGO Star Wars The Skywalker Saga

Hemen LEGO Star Wars: The Skywalker Saga indirin ve 9 Star Wars oyununun LEGO versiyonu ile benzersiz bir oyun tecrübesi yaşayın.

STAR WARS Dark Forces

STAR WARS Dark Forces

Sıkı bir Star Wars hayranı mısınız? Retro FPS’lerden hoşlanır mısınız? Hemen Star Wars Dark Forces indirin ve nostaljinin keyfini çıkarın.

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic

Dünyanın en önemli serilerinden birisi olan Star Wars'ın muhteşem MMO oyunu Star Wars: The Old Republic ile gizemli bir evrenin sırrını çözmeye hazır mısınız?

DENEME SÜRÜMÜ
Star Wars Jedi: Fallen Order

Star Wars Jedi: Fallen Order

Star Wars Jedi: Fallen Order (PC İndir): Jedi olun!

Star Wars Tie Fighter

Star Wars Tie Fighter

Nostaljiye hazır mısınız? Star Wars Tie Fighter’ı hemen oynayın ve bir uzay simülasyonu nasıl yapılır görün.

STAR WARS: Squadrons

STAR WARS: Squadrons

STAR WARS: Squadrons Steam'de! Starfighter savaş alanında ustalaşın.

YORUMLAR