Metin2 Benzeri Oyunlar - 2023

Metin2 benzeri oyunlar oynamak isteyen kişiler için bir liste hazırladık. Listemizde birbirinden başarılı video oyunları yer alıyor.

Metin2 Benzeri Oyunlar - 2023

Metin2 benzeri oyunlar oynamak isteyen kişiler için bir liste hazırladık. Listemizde birbirinden başarılı video oyunları yer alıyor. Beğendiğiniz bir oyunu bilgisayarınıza indirebilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Chunjo, Jinno ve Shinsoo olmak üzere üç büyük imparatorluğun yer aldığı Metin2, ilk olarak 2005 yılının mart ayında çıktı. Oynaması ücretsiz olarak sunulan MMORPG oyunu, bir dönem Türkiye'de de çok büyük bir popülerlik elde etti.

Savaşçı, Ninja, Sura ve Şaman olmak üzere dört farklı sınıfa ev sahipliği yapan yapım, oynanış sisteminin yanı sıra müzikleriyle de ön plana çıkıyor. Herhangi bir nedenden ötürü Metin2 oynamaya devam etmek istemeyebilirsiniz.

Metin2 Benzeri Oyunlar Listesi

 • Lost Ark
 • Skyforge
 • New World
 • Guild Wars 2
 • Knight Online
 • Age of Wushu
 • World of Warcraft
 • Black Desert Online
 • The Elder Scrolls Online
 • Silkroad Online
 • Cabal Online
 • Albion Online

Yukarıda Metin2 gibi oyunlar listesi bulunuyor. Listede yer alan yapımların detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Lost Ark

Smilegate RPG tarafından geliştirilen Lost Ark, 2022 yılının şubat ayında çıktı. Oynaması ücretsiz olarak sunulan yapımda etkileyici grafikler ve başarılı oynanış sistemi yer alıyor. Metin2 benzeri oyunlar listesinin ilk sırasında bulunan yapım seslendirme, müzik ve arayüz gibi konularda da oldukça başarılı durumda.

Skyforge

Metin2 tarzı oyunlar listesinin ikinci sırasında Skyforge bulunuyor. Ücretsiz olarak oynayabileceğiniz MMORPG oyununda çok sayıda sınıf yer alıyor. Bu sınıflar arasından birini seçerek fantastik bir maceraya adım atıyorsunuz. Bilim kurgu ve aksiyon ögelerini içeren oyun, sahip olduğu başarılı oynanış sistemi ile dikkat çekiyor.

New World

Amazon Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan New World, sahip olduğu büyüleyici grafikler ile dikkat çekiyor. 2021 yılının eylül ayında satışa sunulan oyuna bir karakter oluşturarak başlıyorsunuz. Büyük bir haritaya ev sahipliği yapan oyuna başladıktan sonra kontrollere alışmanız açısından büyük bir öneme sahip olan bir rehber ile karşılaşıyorsunuz.

Guild Wars 2

İlk oyunun 250 yıl sonrasını konu alan Guild Wars 2, 2012 yılının ağustos ayında PC platformuna çıktı. Ücretsiz olarak oynanabilen yapım Tyria'da geçiyor. Yayıncılığını NCSoft'un üstlendiği oyunda grafik, oynanış, ses efekti ve animasyon gibi konularda oldukça başarılı durumda. 90 Metacritic puanıyla dikkat çeken oyun, ArenaNet tarafından geliştirildi.

Knight Online

Metin2 alternatifi oyunlar arasında Knight Online da yer alıyor. Bir dönem oldukça büyük bir popülerliğe sahip olan Knight Online, başarılı oynanış mekaniği ve etkileyici müziklere sahip. Karus ve El Morad olmak üzere iki farklı ırkın yer aldığı yapımda Warrior, Rogue, Priest, Mage, Prutu ve Kurian olmak üzere altı adet sınıf mevcut.

Age of Wushu

Ücretsiz olarak oynanabilen Age of Wushu, ilk olarak 2012 yılında piyasaya sürüldü. Snail tarafından PC platformuna özel olarak geliştirilen yapımda sekiz farklı dövüş sanatı okulundan birini seçerek maceraya adım atıyorsunuz. Ses efekti, müzik ve oynanış gibi konularda başarılı olan oyunda keyifli zaman geçirebilirsiniz.

World of Warcraft

İlk olarak 23 Kasım 2004 tarihinde satışa sunulan World of Warcraft (WoW), MMORPG oyunları denildiğinde akla ilk gelen yapımlardan biridir. Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayımlanan WoW, yıllarca popülerliğini devam ettirerek büyük bir başarının altına imza attı. Başarılı yapım, bu zamana kadar birçok ödüle layık görüldü.

Black Desert Online

Pearl Abyss tarafından geliştirilen ve yayımlanan Black Desert, ilk olarak 2015 yılında çıktı. 73 Metacritic puanına sahip olan yapımda ticaretten balıkçılığa kadar çeşitli aktiviteler bulunuyor. Metin2 benzeri oyunlar arasında yer alan yapımda  çeşitli yeteneklere sahip pek çok sınıf mevcut.

The Elder Scrolls Online

Devasa çok oyunculu rol yapma oyunu türündeki The Elder Scrolls Online, ZeniMax Online Studios tarafından geliştirildi. Yayıncılığını Bethesda Softworks'un üstlendiği oyun ilk olarak 2014 yılında PC, 2015 yılında ise PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına çıktı.

Şimdiye Kadar Yapılan En Zor RPG Oyunları
OYUN

Şimdiye Kadar Yapılan En Zor RPG Oyunları

Son dönemde zor oyunlar tekrardan popülarite kazandı gibi. Şüphesiz ki aşağıdaki listede yer alan bazı oyunlar zor oyunlar denilince akıllara gelen ilk isimler oluyorlar.

Etkileyici grafikleri ile dikkat çeken The Elder Scrolls Online, oyuncuların uzun süre boyunca keyifli zaman geçirebilmesine imkân tanıyor.

Silkroad Online

2005 yılının ekim ayında sunulan Silkroad Online, kısa sürede çok popüler hâle gelmişti. En başarılı MMORPG oyunlarından biri olan yapımda karakter oluşturma işleminin ardından bir maceraya adım atıyoruz. Düşük sistemli oyunlar arasında yer alan Silkroad Online, güçlü donanıma sahip olmayan bilgisayarlarda da oynanabiliyor.

Cabal Online

MMORPG türündeki Cabal Online ilk olarak 2005 yılında çıktı. ESTsoft tarafından geliştirilen Cabal Online, Metin2 alternatifi oyunlar arasında yer alıyor. Başarılı oynanış sistemiyle dikkat çeken yapımda karakter oluşturma sistemi de bulunuyor.

Albion Online

Sandbox Interactive GmbH tarafından geliştirilen ve yayımlanan Albion Online, 2017 yılının temmuz ayında sunuldu. 72 Metacritic puanına sahip olan yapım, kaliteli grafikleri ve başarılı oynanış sistemiyle dikkat çekiyor. Başarılı oyunda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bu yazıda Metin2 benzeri oyunlar listesi hazırladık. Listede yer alan oyunlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Knight Online

Knight Online

Knight Online tüm dünyada olduğu kadar Türkiye'de de yoğun bir oyuncu kitlesine sahip ücretsiz bir MMORPG oyunudur.

ÜCRETSİZ
Silkroad Online

Silkroad Online

İpek Yolu üzerinde kıran kırana bir mücadeleyi sahne olan ücretsiz MMORPG Silkroad Online, yıllardır büyüyor ve güzelleşiyor.

ÜCRETSİZ
New World

New World

New World, açık dünya devasa çok oyunculu (MMO) PC oyunu.

Cabal Online

Cabal Online

İyi tasarlanmıs savaş ve skill sistemleri, açık quest sistemleri ve harkulade savaş hareketleri ile birlikte müthiş 3 boyutlu grafikler ve gerçek dünyaya çok yakın benzerlikler taşıyan yüksek seviyeli animasyonlar taşıyan bir MMORPG oyund

ÜCRETSİZ
World of Warcraft

World of Warcraft

World of Warcraft sadece bir oyun değil, içerisinde yaşayacağınız bambaşka bir dünya olarak sizi kendisine bağlayacak yeni bir yaşam tarzı.

Skyforge

Skyforge

Skyforge, interaktif kontrollere sahip olan ve karakterler arası geçiş yapabildiğiniz bir fantastik MMORPG oyunudur.

ÜCRETSİZ
Black Desert Online

Black Desert Online

Black Desert Online güzel grafikleri zengin bir içerikle buluşturan bir MMORPG

Guild Wars 2

Guild Wars 2

Guild Wars 2 oldukça başarılı bir MMO oyunudur

Age Of Wushu

Age Of Wushu

Age Of Wushu internet üzerinden oynayabileceğiniz bir dövüş oyunudur

ÜCRETSİZ
Lost Ark

Lost Ark

Oynaması ücretsiz olarak yayınlanan Lost Ark ile gerilime ve aksiyona doyacaksınız.

ÜCRETSİZ
The Elder Scrolls Online

The Elder Scrolls Online

The Elder Scrolls Online, rol yapma oyunlarının efsanelerinden Elder Scrolls'un online versiyonudur

Albion Online

Albion Online

Albion Online ile gerçek zamanlı olarak sürükleyici bir orta çağ dünyasını keşfedeceksiniz.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR