Age Of Empires 3 (windows)

Age Of Empires 3

Age Of Empires 3
DENEME SÜRÜMÜ
4  
1  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    355,813

  • Üretici

    Ensemble Studios

Ensemble Studios'un ilk yapımı olan Age of Empires'ın efsane olması uzun sürmedi: Ve işte 3. sürüm...

Dune isimli adventure oyununun devamı, oyun dünyasında çok şeyleri değiştirdi. Çok çok iyi bir oyun sayılmazdı, ama önündeki yıllar boyunca vazgeçilmeyecek bir türü yaratan bir oyundu Dune 2; RTS. Warcraft gibi bazı oyunlarla en popüler türler arasına giren RTS, piyasanın onlarca Warcraft taklidi kaynadığı bir zamanda yerinden sarsıldı. Daha önce pek oyun tecrübesi olmayan, yeni bir firmanın eseri olan bu oyun kısa zamanda tüm dünyayı etkisi altına alan bir salgın olmuş, devası da internet cafelere saldırıp gerçek rakipleri yok etmek olmuştu. Oynadıkça daha da oynanan, çılgınlık haline gelen bir oyundu bu. Oyun dünyasına hem yepyeni bir star, hem de yeni bir klasik kazandırmıştı; o oyun Age of Empires'tan başkası değildi.

Ensemble Studios'un ilk yapımı olan Age of Empires'ın efsane olması uzun sürmedi. Sanırım yapımcılar da oyunu tasarlarken bunun bilincindeydi ki çok geçmeden ek paketler ve 2. oyun karşımıza çıktı. Age of Empires, Karanlık Çağ'dan Roma'nın çöküşüne, ve Orta Çağ'a kadar kronolojik bir biçimde sıralandı. Şimdi de sıra Endüstri çağında...

İlk oyunda Karanlık Çağ'ı, Rise of Rome'da Roma tarihini ve Age of Kings'te Orta Çağ'ı işleyen seri, 3. oyunda 1500-1850 yılları arasını hedef alıyor, ancak farkı bir mekanda. Genel olarak Avrupa ve çevresinde geçen seri, bu sefer oyunlarda pek karşımıza çıkmayan kolonileşmekte olan Amerika'yı merkez alıyor. Age of Kings'in kaldığı yerden devam eden Age of Empires III, Amerikan yerli halkının koloni yarışındaki Avrupa devletleriyle olan savaşını ele alacak. Keşif çağında "yeni dünya" olarak adlandırılan Amerikan kıtasının tarihsel gelişimine Age of Empires III ile yakından tanık olacağız.

Dünyada 16 milyondan fazla satmış, onlarca ödül kapmış ve stratejilere gerçek anlamda yön vermiş olan efsanenin adına yakışır bir oyun geliyor arkadaşlar. Görsel olarak gözleri şaşı etmeye yeten ekran görüntülerinden de bu fazlasıyla anlaşılıyor. Oyunun tek kişilik kısmı bitince de yıllar boyu yarışmalarda da boy gösterecek olan çoklu oyuncu kısmı olacak, fakat ne yazık ki yapımcı bu konuda pek bilgi vermiyor. Yalnız işin bir tek kötü kısmı var, 2005'in 2. yarısına kadar bekleyecek olmamız!

YORUMLAR