Create Synchronicity 6.0 (windows)

Create Synchronicity

6.0
Create Synchronicity
ÜCRETSİZ
İndir 0.29 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Create Synchronicity programını kullanarak Windows bilgisayarlarınızdaki dosyaları kolayca yedekleyebilirsiniz.

Create Synchronicity programı, bilgisayarınızda bulunan dosyaların kolaylıkla yedeklenmesi ve yedeklenen konumlarda daima güncel olarak tutulması için hazırlanmış ücretsiz bir program olarak karşımıza çıktı. İlk bakışta daha önce yedekleme programlarıyla çalışmamış kişiler için birazcık zorlu gibi görünse de muadili pek çok programdan daha kolay kullanılabilen bir yapıya sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Aynı zamanda açık kaynak kodlu olması sayesinde güvenliğin de yeterli olduğunu söyleyebilirim.

Program sayesinde yedekleyebileceğiniz dosya türlerini kısaca listelemek gerekirse;

  • Belgeler
  • Resimler
  • Müzikler
  • Videolar
  • Program dosyaları
  • Oyunlar
  • Diğer formatlar

Programı sadece dosyalarınızı diğer disklerinize kopyalamak için değil, aynı zamanda sunucuları yedeklemek gibi işlemler için de kullanabiliyorsunuz. Devamlı olarak dosya senkronizasyonunun sağlanması sayesinde her defasında tek tek aynı dosyaları yedekleme gibi bir zorunluluğunuz da yok.

Otomatik bir zamanlama aracına da sahip olan Create Synchronicity, böylelikle belli bir rutin içerisinde tüm dosyalarınızın yedeklenebilmesine yardımcı oluyor. Ancak manuel olarak tam bir yedekleme yapma şansına da sahipsiniz.

Yapılan yedeklemelerin kaydının tutulması sayesinde geriye dönük incelemeler yapmanın da mümkün olduğunu belirtmek gerekiyor.

Yedekleme işlemi esnasında dosyalarınızı ZIP formatında sıkıştırabilen ve böylece yedeklerin daha az yer kaplamasını da sağlayabilen program, yedekleme işleminin tamamlanmasının ardından e-posta göndererek sizi bilgilendirmesi amacıyla da programlanabiliyor.

Eğer yeni bir dosya yedekleme programı arayışındaysanız alternatif araçlardan birisi olarak göz atmak isteyebileceğinizi düşünüyorum.

YORUMLAR