ESET EternalBlue Vulnerability Checker (windows)

ESET EternalBlue Vulnerability Checker

ESET EternalBlue Vulnerability Checker
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    634

  • Üretici

    ESET

ESET EternalBlue Vulnerability Checker, WannaCry (WannaCryptor) ve onun kadar tehlikeli EternalBlue güvenlik açığına karşı sistemi tarar.

ESET EternalBlue Vulnerability Checker, fidye yazılımı (ransomware) WannaCry (WannaCryptor) ve onun kadar tehlikeli bir tehdit olan EternalBlue güvenlik açığına karşı Windows PC’nizi tarayarak bilgi veriyor. Anında sisteminizin korumasız olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz. 

Son dönemin en etkili fidye yazılımlarından WannaCry ile birlikte kendini gösteren, ünlü güvenlik şirketi ESET’in tespit ettiği EternalBlue güvenlik açığına karşı sisteminizi tarayan ufak bir araç ESET EternalBlue Vulnerability Checker. Windows işletim sistemli bilgisayarınıza ücretsiz indireceğiniz bu araçla sadece güvenlik açığından etkilenip etkilenmediğinizi anlayabiliyorsunuz.

Sisteminiz açıktan etkilenmişse aracı çalıştırdığınız vakit “Your computer is vulnerable” mesajıyla karşılaşıyorsunuz. Bu noktada herhangi bir tuşa bastığınızda Microsoft Windows güncelleme sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Bu sayfada Microsoft Update Kataloğu linkine tıklayarak karşınıza çıkan pencerede tüm güncellemeleri indir butonuna tıklayarak alıyorsunuz. Güvenlik güncellemesini aldıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterli oluyor. Aracı tekrar çalıştırdığınızda “Your computer is safe, Microsoft security update is already installed” mesajını görürseniz güvendesinizdir.

WannaCry Nedir, Nasıl Çalışır ve Nasıl Silinir?

YORUMLAR