Exact Duplicate Finder 0.9.7.3 (windows)

Exact Duplicate Finder

Exact Duplicate Finder
ÜCRETSİZ
İndir 0.11 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Bilgisayarların disklerinde bulunan birbirinin kopyası dosyaları bularak temizleyebilen ücretsiz bir dosya yöneticisi.

Bilgisayarımızda bulunan birbirinin tamamen kopyası olan aynı dosyaları bulmak için maalesef Windows herhangi bir seçenek sunmuyor ve bu durum bir veya birden fazla diskte onlarca aynı dosyanın bulunmasına sebep olarak veri kirliliği yaratıyor. Disk alanından tasarruf etmek isteyenlerin birbirinin aynısı olan dosyaları temizleyerek daha fazla yer elde etmeleri mümkün olurken, aynı zamanda önemli dökümanların kopyalarının da ortadan kaldırılmasıyla güvenlik riskleri ortadan kaldırılabiliyor.

Exact Duplicate Finder programı tam da bu amaçla hazırlanmış uygulamalardan bir tanesi ve bilgisayarınızdaki dosyaları detaylı olarak inceleyerek birbirinin aynısı olanları tespit edebiliyor. Tespit edilen dosyaları kolay kullanılır ve sade olan arayüzünde sunan programda direkt olarak silme işlemi yapmak da mümkün.

Ücretsiz ve sınırsız olarak kullanılabilen program çok fazla detay içermese de standart kullanıcılar için yeterli olacağına inanıyorum. Disklerdeki tarama işlemleri oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşiyor ve dosyalar detaylı olarak incelendikleri için herhangi bir yanlışlık ya da karışıklık olması zor diyebilirim.

Eğer siz de sabit disklerinizde bulunan klon dosyaları ortadan kaldırmak ve sisteminize biraz daha nefes aldırmak istiyorsanız denemeden geçmemenizi öneriyorum.

YORUMLAR