Extension Defender for Chrome 1.0.2 (windows)

Extension Defender for Chrome

Extension Defender for Chrome
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Extension Defender for Chrome ile Google Chrome üzerindeki istenmeyen eklentilerden kurtulabilirsiniz

Extension Defender for Chrome, Google Chrome internet tarayıcısını kullanan kullanıcılar için istenmeyen Chrome eklentisi kaldırma konusunda pratik bir çözüm sunan ücretsiz bir eklenti kaldırma aracıdır.

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olma ünvanına sahip olan Google Chrome bu özelliğinden ötürü kötü amaçlı yazılımların bir numaralı hedefi olmaktadır. KUllanıcı bilgilerini ve şifrelerini çalma, internet gezintisini istenmeyen sayfalara yönlendirme gibi ciddi sıkıntılar oluşturan bu eklentiler standart yollarla kaldırılamamakta, bu nedenle sadece harici bir eklenti kaldırma aracı kullanılarak kaldırılabilmektedir.

Bu tip bir tarayıcı eklentisi kaldırma yazılımı olan Extension Defender for Chrome aslında bir Chrome eklentisidir. Bu küçük boyutlu ve kullanışlı olan eklentinin yaptığı temel işlem Chrome tarayıcınızda yüklü olan tarayıcı eklentilerini analiz etmek ve size bu eklentilerin tehlike içerip içermediğini raporlamaktır. Analiz edilen eklentiler izleme eklentisi, kötü amaçlı yazılım veya reklam amaçlı yazılım olarak farklı kategorilere ayrılmaktadır. Program tespit edilen eklentilerin oluşturduğu tehditler ile ilgili detaylı bilgi sunabiliyor ve dilediğiniz eklentiyi kaldırabilmenize olanak sağlıyor.

Extension Defender for Chrome eklentilerinizi internet üzerindeki veri tabanlarından analiz etmektedir. Bu sayede en güncel kötü amaçlı eklenti bilgileri kullanılıyor ve yeni tehditlere karşı korunmanız kolaylaşıyor.

Extension Defender for Chrome gerçek zamanlı koruma da sunmaktadır. Eğer yüklenmek üzere olan bir eklenti kötü amaç içeriyorsa Extension Defender for Chrome sizi uyarıyor ve eklentiyi yüklemenizi engelliyor.

YORUMLAR