Folder Description 2.1 (windows)

Folder Description

2.1
Folder Description
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Folder Description programından faydalanarak bilgisayarınızdaki klasörleri tanımlayacak notlar ekleyebilirsiniz.

Folder Description programı oldukça özel bir ihtiyaca yönelik olarak hazırlanmış ücretsiz ve sade bir program olarak karşımıza çıktı. Program temel olarak yarattığınız klasörlere yani dizinlere açıklamalar ekleyerek o dizinler hakkında bilgilendirici notlar bırakabilmenizi sağlıyor.

Zira Windows içerisinde dosya isimlendirme seçenekleri olsa da bazen klasör isimlendirmelerinin açıklama yapmakta yetersiz kaldığı ortada. Eğer yarattığınız dizin hakkında bilgisayarı kullananlara daha fazla bilgi aktarmak ve bunu hızlı yoldan yapmak istiyorsanız Folder Description'ı kullanabiliyorsunuz.

Programı kurduktan sonra üzerine sağ tıkladığınız klasörlerin menüsünde "Show Description" adlı bir seçeneğin yer aldığını göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladığınızda hem o klasördeki notları görebiliyor, hem de not varsa değiştirebiliyor veya sıfırdan yenisini yazabiliyorsunuz. Programla oluşturulan notlar aslen gizli TXT dosyaları oldukları için hem açılmaları oldukça kolay hem de bilgisayarınızda neredeyse hiç yer kaplamıyorlar.

Daha gelişmiş ve klasör yönetimi sağlayacak programlar arayanlar maalesef Folder Description'da istediklerini bulamayacaklardır fakat küçük notlar hazırlayarak karmaşık klasör yapılarının içerisinde daha verimli ve kolay bir şekilde dolaşmak istiyorsanız deneyebilirsiniz.

Bol klasörlü fotoğraf albümleri hazırlayanlar da uygulamadan faydalanabilirler. Her ne kadar fotoğrafların EXIF bilgilerinde tüm gerekli olan veriler saklanabilse de klasörler üzerinde notlar ekleme operasyonu ile daha hızlı bir şekilde dizin ayrımlarını gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLAR