Folder Size Explorer 1.0 (windows)

Folder Size Explorer

1.0
Folder Size Explorer
ÜCRETSİZ
İndir 1.07 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Folder Size Explorer programını kullanarak ücretsiz olarak bilgisayarınızdaki dizinlerin boyutlarını hesaplayabilirsiniz.

Folder Size Explorer programı, Windows işletim sisteminin kendi dosya gezgini uygulamasını biraz daha geliştirerek daha elverişli bir Windows kullanımı hedefleyen ücretsiz programlar arasında yer alıyor. Program bilhassa devamlı olarak dosya ve dizin boyutlarını öğrenmek zorunda olanların kullanabilecekleri işe yarar uygulamalarından bir tanesi.

Programı kullanırken sabit diskinizde yapacağınız bir tarama sonucunda en çok yer kaplayan klasörleri hemen tespit edebilir, böylece disk düzenlemelerinizi çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Raporlarda sunulan dizinlerin hangi kriterlere göre sıralanacağını da belirleyebildiğiniz için klasör organizasyonunu daha hızlı bir şekilde tamamlamak mümkün.

Tabii ki uygulama sadece klasörlerin değil aynı zamanda dosyaların da boyutlarını hesaplayabiliyor. Boyut hesaplamalarının ardından dosya ve dizinlere dair SHA256, SHA1 ve MD5 checksum hesaplamaları da yapıldığı için klasörlerinizin doğrulama kodlarını da elde edebilirsiniz.

Hazırlanan tüm sonuç raporlarının daha sonra metin dosyaları ya da CSV dosyaları olarak kaydedilmeleri, böylece daha sonra değerlendirmek üzere saklanmaları da mümkün. Program Windows Gezgini'ne oldukça benzediği için kullanırken sorunlar yaşamayacağınız gibi yer alan ekstra butonlardan faydalanarak daha iyi bir yönetim sağlayabilirsiniz.

Klasör ve dosya boyutlarına dair sorunlar yaşayanların kesinlikle göz atmaları gerekenler arasında olduğuna inanıyorum.