Free Guitar Tuner 2.0 (windows)

Free Guitar Tuner

2.0
Free Guitar Tuner
ÜCRETSİZ
İndir 4.73 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Free Guitar Tuner programı sayesinde akustik gitarınızı çok kolay bir şekilde bilgisayarınızla akort edebilirsiniz.

Gitar çalmaya yeni başlayanların en çok karşılaştıkları sorunlardan bir tanesi maalesef gitarın akort edilme gerekliliğidir ve kulağı henüz yeteri kadar hassas olmayanlar akort sırasında doğru sesleri bulmakta sorun yaşayabilirler. Zira her bir telin vermesi gereken notayı doğru olarak tespit edebilmek deneyim ve yetenek gerektiriyor.

Free Guitar Tuner uygulaması, bu sorunun üstesinden bilgisayarınızı kullanarak gelmenizi sağlıyor ve dolayısıyla bilgisayarınıza bağlı bir mikrofon gerektiriyor. Çalışırken gitarınızın tellerinden çıkan sesleri analiz eden ve bu doğrultuda doğru akorta sahip olup olmadığınızı belirten uygulama, sistem kaynaklarını da verimli bir şekilde kullanıyor.

Arayüz olarak da çok basit bir yapıya sahip olan programa ilk bir kaç dakikanın ardından hemen alışacağınıza eminim. Bir teli çaldığınızda o telden çıkan ses doğru ses değilse bunu bir uyarı ile belirten program, doğru tonu bulduğunuzda herhangi bir uyarı vermiyor ve böylece hemen diğer tellere geçiş yapabiliyorsunuz.

Eğer komşularınızı rahatsız etmek istemezseniz kullanabileceğiniz ses düzeyi ayarları sayesinde uygulamanın daha sessiz bir şekilde çalışmasını da sağlayabilirsiniz. Maalesef elektro gitarlar konusunda destek sunmayan program direkt olarak akustik gitarların akorlarını gerçekleştirebilmek için hazırlanmış.

YORUMLAR