GetHash 2.0.0.2 (windows)

GetHash

GetHash
ÜCRETSİZ
İndir 0.96 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

GetHash programı sayesinde checksum hesaplamalarını ücretsiz olarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

GetHash programı, kopyaladığınız ya da internetten indirdiğiniz dosyaların eksiksiz olduğunu kontrol edebilmek için kullanılan çeşitli hash formatları için destek barındıran bir checksum uygulaması ve işini oldukça iyi yapıyor diyebilirim. Ücretsiz olarak sunulan program, MD5, SHA1, SHA256, SHA284 ve SHA512 gibi en çok tercih edilen checksum formatlarını kolayca hesaplayabiliyor ve sonuçları veriyor.

Hash hesaplamaları sadece dosyaların eksiksiz olduğunu kontrol etmek için değil, aynı zamanda dosyalara herhangi bir virüs eklenip eklenmediğini de anlayabilmek için kullanılıyor ve hash kodu değişikliği durumunda o dosyalara şüpheyle yaklaşmanız gerekiyor. Dolayısıyla GetHash bir bakıma güvenlik için gerekli programlardan birisi de oluyor.

Sadece verilen dosyayı hesaplama değil, aynı zamanda önceden verilen checksum kodunu alıp kontrol etmenize de yarayan GetHash, böylece size verilmiş olan kodu programa girmenizin ardından dosyanın kendi hash değeri ile bu değeri karşılaştırıyor ve farklılık olması durumunda bilgi veriyor.

Kolay kullanılır arayüzü ve sistemi yormayan hızlı yapısıyla checksum hesaplamak için kullanabileceğiniz düzgün uygulamalardan birisi olduğunu söyleyebilirim. Sık sık internetten dosya indirenler ve önemli belgelerini kopyalamak zorunda olanların işini görecektir.

YORUMLAR