Glary Disk Explorer 5.27.1.58 (windows)

Glary Disk Explorer

Glary Disk Explorer
ÜCRETSİZ
İndir 4.73 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Glary Disk Explorer'ı kullanarak bilgisayarınızdaki diskleri ve dizinleri yönetebiliyorsunuz.

Glary Disk Explorer programı, Windows işletim sistemli PC sahiplerinin sabit disklerinin analizini çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilecekleri ücretsiz uygulamalar arasında yer alıyor. Temel olarak bir dosya gezgini olarak adlandırabileceğim program, bazı ek tarama ve analiz özellikleri sayesinde Windows Gezgini'nin kullanım olanaklarının da ötesine geçebiliyor.

Oldukça sade ve güzel bir tasarıma sahip olan program, sol yanda dizinleri gösteriyor ve sağ tarafta o dizinlerin içeriklerini görüntülemek mümkün hale geliyor. Dosya türlerine göre sıralamalar, farklı aygıtları listeleme, dahili ve harici sabit diskleri analiz etme, grafiklerle disk kullanımlarını gösterme, hangi klasörün ne kadar disk kullandığını görme gibi tüm özellikler programın detaylı bir şekilde dosya yönetimini gerçekleştirmesine imkan tanıyor.

Özellikle bilgisayarındaki disklerde yer alan dosyaların ve dizinlerin ne kadar yer tuttuklarını kolayca görmek isteyenlerin beğeneceklerine inandığım uygulama, farklı filtreleme seçenekleri sunması sayesinde sadece istediğiniz kriterleri karşılayan dizin ve dosyaların sıralanmasına da yardımcı oluyor. Tüm disk taraması olanağı sayesinde baştan sona disk yönetimi işlemlerine de hemen başlayabiliyorsunuz.

Ana taramayı yaptıktan sonra bir daha sistem taraması yapması gerekmeyen Glary Disk Explorer, arşivciler için de büyük bir katkı sağlayacaktır. Film arşivleri, müzik arşivleri veya albümler gibi çok sayıda dosyaya sahip olanlar tüm bu dosyalara olan erişimlerinin daha kolay bir hale geldiğini fark edeceklerdir.

Eğer yeni ve hızlı bir disk yöneticisi arıyorsanız göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.

YORUMLAR