gMaps (windows)

gMaps

gMaps
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

gMaps, Google'ın popüler Haritalar uygulamasını Windows 8 tablet ve bilgisayarınıza taşıyor.

Harita uygulaması olarak Google Maps’i tercih eden biriyseniz gMaps’i Windows 8 tablet ve bilgisayarınıza yükleyerek internet tarayıcısına gereksinim duymadan adres araması gerçekleştirebilir, aradığınız adrese hızlıca ulaşabilirsiniz.

Her ne kadar eleştirilere maruz bırakılsa da konum tespit etme yönünden en başarılı bulduğum harita servisi Google Maps. Adres tespit ederken tabiri yerinde ise nokta atışı yapan Google Maps, web tarayıcı üzerinden ulaşılabiliyor ve resmi Windows uygulaması bulunmuyor. gMaps ise bu platformdaki kaliteli harita uygulaması eksikliğini kapatıyor.

Google Maps’i Windows cihazımızda kullanmamıza imkan veren gMaps’te bulunduğunuz yerden gideceğiniz yere yol tarifi alabildiğiniz gibi iki adres belirterek te yol tarifi almanız mümkün. Yol tarifi seçenekleri ise oldukça fazla. Arabanızla, yürüyerek, toplu taşıma aracını kullanarak hatta bisikletinizle gideceğiniz yere nasıl ulaşacağınızı görebiliyorsunuz.

Sesle konum aramayı da destekleyen gMaps’te dahili pusula da bulunmakta. Sol üst köşeden ulaşabileceğiniz pusula butonu sayesinde yönünüzü kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Ayrıca “beni bul” özelliğini kullanarak mevcut konumunuzu kolaylıkla bulabiliyorsunuz.

YORUMLAR