Google Password Alert 1.2 (windows)

Google Password Alert

1.2
Google Password Alert
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe , İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    566

  • Üretici

    Google

Google Password Alert, Google dışında bir web sitesine girdiğinizde bildirimde bulunarak güvenliğinizi sağlayan bir eklenti.

Google Password Alert, Google ve Google Apps for Word hesaplarınızı koruyan açık kaynak kodlu bir Chrome eklentisi ve de ücretsiz olarak indirilip kullanılabiliyor. Açtığınız web sitesinin gerçekten Google’a ait olmadığını kontrol ederek anlık bildirimde bulunan eklenti, iş ve bireysel Google hesaplarınızın şifrelerini başkalarına kaptırmamak için harika bir araç.

Gmail , Google Drive , Google Play , Google Takvim , Google+ gibi her gün ve ev iş yerinde sıklıkla kullandığımız Google servislerinde hesabımıza giriş yaparken güvenliğimizi sağlayan ufak bir eklenti olan Password Alert (Şifre Uyarısı) phishing yani yemleme saldırılarının artmasıyla hazırlanmış.

Google Chrome tarayıcımıza indirip doğrudan kullanabildiğimiz Password Alert eklentisi oldukça basit çalışıyor. Google hesabınızın adını ve parolasını soran bir web sitesine gittiğinizde bu ufak eklenti sizin gerçekten Google’ın sayfasında mı, yoksa ilk bakışta Google’ın sayfası olarak görünen ancak kişisel verilerinizi çalmaya çalışan bir web sitesinde mi olduğunuzu bildiriyor. Eğer sahte bir Google sayfasında giriş yaptıysanız, eklenti şifrenizi değiştirmeniz hususunda uyarıda bulunuyor. Siz de “Şifreyi Sıfırla” butonuna tıklayarak çok geç olmadan yen bir şifre belirliyorsunuz.

Google’ın ücretsiz güvenlik aracı Password Alert, iş kullanıcılarına da yönelik bir eklenti. Google Apps ve Drive for Work hizmetlerinden faydalanıyorsanız yönetici olarak bu eklentiyi kurduğunuzda Password Alert, olası bir sorunda uyarıyor.

YORUMLAR