Instance Controller 1.3 (windows)

Instance Controller

1.3
Instance Controller
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Instance Controller programını kullanarak bilgisayarınızda yer alan programların çoklu olarak açılmalarına engel olabiliyorsunuz.

Instance Controller uygulaması, Windows işletim sistemli bilgisayarlarda bir programın birden fazla defa açılmasına engel olabileceğiniz ve böylece sistem kaynaklarının korunmasına yardımcı olabileceğiniz araçlar arasında yer alıyor. Özellikle çok sayıda kullanıcının kullandığı sunucu bilgisayarları gibi bilgisayarlarda işinize yarayacak olan uygulama, tek bir işlem veya programın sadece bir tane açılabilmesini sağlıyor.

Bu işlemi dilerseniz tüm bir bilgisayar üzerinde uygulayabiliyor, dilerseniz de sadece belirlediklerinizin sınırlanmasını sağlayabiliyorsunuz. Belirlenen uygulamalar bir defa açılsalar bile bu durum hemen kayıtlara ekleniyor ve sistem yöneticilerinin daha sonra logları incelemeleri mümkün hale geliyor.

Programa dair tüm ayarların bir ini dosyası içerisinde saklanması, hem yedekleme hem de kolay ayar değişiklikleri gerçekleştirebilme imkanları için yeterli olanağı sunuyor. Herhangi bir kurulum gerektirmeden direkt olarak kullanıma başlayabildiğiniz için flash diskinize koyarak bile istediğiniz kadar PC'de kullanmanıza izin veriliyor.

Instance Controller, hem kişisel bilgisayarlarınızda hem de çoklu kullanıcıların olduğu bilgisayarlarda geniş bir program açılış kontrolü sunduğu için işinizi görecektir ancak çeşitli zararlı yazılımların da çok defa kendilerini açmalarına engel olabildiği için virüslere karşı da etkin olabileceğini belirtmek gerek.

Eğer PC'nizde yer alan programların açılmalarını kontrol etmek istiyorsanız denemeden geçmemenizi öneriyorum.

YORUMLAR