Media Preview 1.4.0.404 (windows)

Media Preview

Media Preview
ÜCRETSİZ
İndir 16.04 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Bilgisayarınızdaki görsel dosyaları çok daha kolay bir şekilde önizleyebilmek için bu ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Windows'un bilgisayarınızdaki disklerde bulunan dosyalar için çok sınırlı bir önizleme seçeneği sunduğu aşikar. Özellikle binlerce dosyalık arşivler bulunduran kullanıcılar, bir de bu dosyaların adlandırmaları pek iyi değilse istedikleri dosyayı bulmakta büyük sorunlar yaşayabiliyorlar. Zira Windows maalesef her tip dosyaya önizleme olanağı sunmuyor ve resimler ile videoların küçük resimleri haricinde dosyaları tahmin etmek pek mümkün olmuyor.

Ayrıca küçük resimlerin Windows'un performansı üzerinde oldukça negatif bir etkisi olması nedeniyle daha gelişmiş bir önizleme aracına ihtiyaç duyulabiliyor. Windows Gezgini'nin önizleme olanaklarını büyük oranda arttırabilen Media Preview sayesinde hangi dosyayı aradığınızı bulmak artık çok daha kolay hale geliyor.

Programın temel olarak herhangi bir arayüzü bulunmuyor, çünkü direkt olarak Windows Gezgini içerisine entegre oluyor. Fakat yapmak istediğiniz ayarlamalar ve seçenekler için kullanabileceğiniz bir ayarlar penceresi mevcut ve bu ayarlar sayesinde önizlemelerin nasıl görüneceğini kolayca belirleyebiliyorsunuz.

Kalite ayarlamaları sayesinde sisteminizde hıza mı yoksa önizleme kalitesine mi dikkat edeceğinizi seçebiliyor, böylece size en uygun opsiyonu bulabiliyorsunuz. İnanıyorum ki en kolay yoldan dosya önizlemeleri sağlamak ve aynı zamanda sistem performansından ödün vermemek için programı keyifle kullanabilirsiniz.

YORUMLAR