Namaz Vakitleri 8 (windows)

Namaz Vakitleri 8

Namaz Vakitleri 8
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Namaz Vakitleri 8, bulunduğunuz şehrin namaz vakitlerine anında ulaşabileceğiniz, ezan vaktinde bildirim alabileceğiniz bir uygulama.

Namaz Vakitleri 8, ezanın zor duyulduğu hatta hiç okunmadığı bir yerde ikamet ediyorsanız ezan vaktini takip edebileceğiniz çok basit ve etkili bir Windows 8.1 uygulaması Bulunduğunuz konumu işaretledikten sonra (otomatik konum tespiti başarılı şekilde çalışıyor, dilerseniz kendiniz ekleyebiliyorsunuz.) kullanmaya başlayabileceğiniz uygulama, ezan okunduğu vakit hem sesli hem de görsel olarak uyarıda bulunarak namazınızı vaktinde eda etmenizi sağlıyor.

Çoklu dil desteği ile dikkat çeken namaz vakitleri uygulamasında yaşadığınız veya o anda bulunduğunuz şehrin bir haftalık namaz vakitlerini öğrenebiliyorsunuz. İmsak, güneş, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazı vakitlerini tek bakışta görebileceğiniz uygulama bir sonraki namaza kalan süreyi ve bir önceki diğer bir deyişle kaçırılan namaz vaktini de -kırmızı renkte- gösteriyor.

Namaz Vakitleri 8 uygulamasının öne çıkan özelliklerinden birisi de namaz vakitlerini yedi farklı merkezi baz alarak hesaplayabilmesi. Dünya İslam Birliği, Kuzey Amerika İslam Cumhuriyeti, Mısır Genel Etüt Makamı, Ümmü’l Kurra Üniversitesi Mekke, İslami Bilimler Üniversitesi Karachi, Jeofizik Enstitüsü Tahran Üniversitesi, Şia İtna Aşari merkezlerinden dilediğinizi seçerek namaz vaktini en doğru şekilde alabiliyorsunuz.

Namaz Vakitleri 8, istenilen bir şehrin 5 vakit namaz zamanını en doğru şekilde gösteren basit bir uygulama olmuş. Namaz vakitlerini günlük ve aylık olarak görebileceğiniz, farklı ezanlar ve dualarını dinleyebileceğiniz, bulunduğunuz yere en yakın camileri öğrenebileceğiniz, kıble yönünü bulabileceğiniz, dini gün ve geceler hakkında bilgi edinebileceğiniz daha detaylı bir uygulama arıyorsanız Diyanet’in kendi Namaz Vakti uygulamasını öneririm.

YORUMLAR