PanGu 1.1 (windows)

PanGu

1.1
PanGu
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

PanGu, iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızı jailbreak edebileceğiniz yardımcı bir araçtır.

iOS işletim sistemine sahip cihazlar Apple tarafından kullanıcıya sadece belirli izinleri sunmakta. Kullanıcılar ise daha fazla uygulama indirebilmek ve izinleri genişletebilmek için jailbreak yapma yolunu tercih ediyorlar. 

PanGu, İOS kullanıcılarının cihazlarını jailbreak yaparken kullandıkları yardımcı bir araç olarak görev alıyor. Windows işletim sistemine indirebileceğiniz bu yardımcı araç sayesinde hiç uğraşmadan cihazınızı jailbreak yapabiliyorsunuz. PanGu'nun kullanım dili Çince fakat uygulamada sadece butonlara ihtiyacınız olduğu için dil desteğinin olmaması pek bir sıkıntı oluşturmuyor.

Jailbreak nasıl yapılır?

Jailbreak yapmak için öncelikle yeteri kadar bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü herhangi bir aksi durumda cihazınızı kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Her ne kadar PanGu'nun jailbreak aracını da kullanıyor olsanız, önemli noktalardaki ayarları sizin yapmanız gerekli. Jailbreak işlemi sırasında öncelikle telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamanız ve iTunes üzerinden eşleştirme yapmanız lazım. Eşleştirme işlemi tamamlandıktan sonra ise PanGu'nun sizden istediği ayarları yapmanız gerekli. Tüm ayarları yaptıktan sonra PanGu'yu çalıştırıp jailbreak işlemine başlayabilirisiniz.

Not: Jailbreak işlemi oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünkü Apple jailbreak yapılmış telefonlara teknik destek vermiyor ve garanti dışı bırakıyor. Ayrıca bu tür araçlarla yaptığınız jailbreak işlemlerinden doğabilecek olumsuz sonuçlardan siz sorumlusunuz.

YORUMLAR