Partition Magic

Partition Magic
DENEME SÜRÜMÜ
2  
0  
1  
0  
0  
kullanıcı

Yeni aldığınız bilgisayarınızda hard disk tek parça olarak gelmektedir. Hard diskinizi bölmek ve bir kısmını depo olarak kullanmak isteyebilirsiniz. Partition Magic 8.0 sizin için üretilmiş bir program.

Pek çok bilgisayar kullanıcısı tarafından iyi bilinen Partition Magic `i bilmeyenler için kısaca anlatmak gerekirse; Bu program ile Windows üzerinden disklerinizi bölebilir (fdisk) bölünmüş diskinizi birleştirebilirsiniz.. Artık bilgisayarınıza sistem kurmak için DOS'tan disklerinizi bölmek için uğraşmanıza gerek yok.

Partition Magic 8.0'ı nasıl Kullanırım ?

Cevap: Partition Magic 8.0 ilk önce tam sürüm haline getirmemiz lazım sebebi ise Sınırlı Kullanım Olduğu İçin Diskimizde Partition(Parçala,Bölme) gibi özellikleri aktif konumda deildir.

Partition Magic 8.0 tam sürümünü aldım ama nasıl diskimi ayıracam ?

Cevap: Programımızı açtıktan sonra Hardisk`imizde olan bölümleri bu bölümlerin ne kadarının dolu nekadarının boş olduğunu gösterecektir. Programın sol menüsünde Create a new partiton butonuna basacağız karşımıza çıkan ekranda Next deyip ilerleyeceğiz Program tekrar diskimizdeki alanları ve Hardisktediki boş alanı gösterecektir.

Boş Alanı Yani Örnek C,D sürücünüz var Boşluk Kısmındada G die bir partiton yaratacaktır.Onun üzerine gelip Next(ileri) dediğimizde Bize Boş Alanın Nekadarını G partitionuna ayıracağını soracaktır Buraya rakamla nekadar alan istediğinizi yazıp ileri diyeceksiniz ve Partitionunuz Kurulmuş Olacak daha sonra ana menuden G partitionuna geldiğinizde Sağ tuş Format yapıp Diskinizin G bölümüne format atabilirsiniz.

Symantec firması tarafından satışı ve geliştirilmesi durmuş durumda. Win XP ve aşağı sürümleri yüklü olan bilgisayarlarınız için adım adım bölümleme işlemi yapabilmenizi sağlayan kullanıcı dostu arayüzü ile sorunsuz şekilde Partition Magic 8.0 programını kullanabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

Windows® XP Home Edition/Professional: 233MHz or higher processor - 128 MB of RAM

Windows 2000 Professional: 150MHz or higher processor - 64 MB of RAM

Windows NT WS/Me/98/98SE: 150MHz or higher processor - 32 MB of RAM

Not: Programın kurulum dosyası zararlı yazılım olarak algınlandığı için indirme bağlantısı kaldırılmıştır. Alternatif olarak aynı kategoride yer alan diğer programlara göz atabilirsiniz.