Photo Sorter 1.1.5 (windows)

Photo Sorter

Photo Sorter
ÜCRETSİZ
İndir 4.40 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Photo Sorter programını kullanarak bilgisayarınızdaki fotoğraf ve resimleri kolayca organize edebilirsiniz.

Windows'un sahip olduğu dosya yönetimi yeteneklerinin belli bir dosya adedine kadar etkili olduğu bir gerçek ancak maalesef çok sayıda dosyanın yönetilmesi gerektiğinde her yer karman çorman olabiliyor ve bilgisayardaki dosyaların organize edilmesi çok zor hale geliyor. Bilhassa fotoğraflar ve resimler gibi kategorilendirilmesi gereken içeriklerde ise devamlı olarak resimlere bakmak ve onları gereken klasörlere koymak oldukça zor.

Photo Sorter gibi ücretsiz yazılımlar ise kullanıcılara bu konuda destek oluyor ve fotoğrafların en hızlı şekilde kategorilendirilebilmesini sağlıyor. Program fotoğrafların çekildikleri zaman bilgilerini EXIF verilerinden alıyor ve böylece yakın zamanlarda çekilmiş olan fotoğrafları bir kategoriye yerleştiriyor. Aynı zamanda direkt dosya adlarına da bakarak bir doğrulama gerçekleştiriyor.

Kategorilendirme işlemi hem kopyalama hem de taşıma olarak gerçekleşebiliyor. Böylece resim dosyaları farklı klasörlere alındıktan sonra orijinal dosyaların ortadan kaldırılması mümkün hale geliyor. Uygulamanın arayüzü herkesin anlayabileceği şekilde, kolay kullanılabilir bir yapıda hazırlanmış ve kurduktan sonra bir kaç dakika içerisinde işlemlere başlayabilirsiniz.

Maalesef çok fazla seçenek olmadığı için programın sunduğu kategorilendirme yöntemi ile sınırlı kalabiliyorsunuz ve bu nedenle daha gelişmiş fotoğraf organizasyonuna ihtiyaç duyan kullanıcılar için biraz yetersiz kalabilir. Ancak hızlı ve etkili bir çözüm sunabildiğini itiraf etmek gerek.

YORUMLAR