Rohos Mini Drive 1.8 (windows)

Rohos Mini Drive

1.8
Rohos Mini Drive
ÜCRETSİZ
İndir 6.09 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Rohos Mini Drive uygulaması ile USB disklerinizde şifrelenmiş ve ulaşılamaz dizinler oluşturabilirsiniz.

Rohos Mini Drive programı, Windows işletim sistemli bilgisayarınızın diskinde güvenli dosya saklama alanları oluşturmak ya da USB flash diskler üzerinde erişilemez bölgeler yaratmak için kullanabileceğiniz ücretsiz ve kolay kullanılır bir uygulama olarak karşımıza çıktı. Windows'un kendi güvenlik mekanizmaları genellikle hassas dosyaları saklamakta oldukça yetersiz kalıyorlar ve bu nedenle ek yazılımlara ihtiyaç duyan kullanıcıların Rohos Mini Drive gibi programları tercih etmeleri normal hale geliyor.

Programı kullanırken direkt olarak USB diskiniz üzerinde belli bir yer kaplayan güvenli bölge oluşturabiliyor ve bu bölgeyi şifreleme ile koruyabiliyorsunuz. Dolayısıyla bir başkası sizin diskinizi ele geçirse dahi bu bölgede yer alan dosyalara erişemiyor ve doğru şifreyi bilmesi gerekiyor.

Bunun yanında Firefox, Opera ve Chrome web tarayıcılarında bulunan profillerinizi de güven altına alabilen uygulama, profil şifreleme özelliği ile kişisel internet gezintisi bilgilerinizin korunmasına yardımcı oluyor. Hatta Skype profilinizi ve tarihçenizi bile şifreleyebilen program, bu sayede temel iletişim güvenliği ihtiyaçlarına bir çözüm olabiliyor.

Ayrıca şifre girme sırasında sanal klavye kullanmanıza da imkan tanıyan program, bu sayede keylogger programlar tarafından şifrelerinizin ele geçirilmesine de engel oluyor. Eğer hassas bilgilerinizi korumak için bir çözüm arıyorsanız kesinlikle göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.

YORUMLAR