Search And Replace 3.1.0.2 (windows)

Search And Replace

Search And Replace
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Bilgisayarınızdaki belgelerin içeriklerini otomatik olarak aramak ve değiştirmek için bu programı kullanabilirsiniz.

Eğer bilgisayarınızı kullanırken sık sık dosya arama işlemlerinden faydalanıyor ve aynı zamanda bulduğunuz dosyaların içeriklerini kendi istediğiniz gibi değiştirmek için efor sarfediyorsanız, bunun bazen ne kadar zor olabildiğini siz de farketmişsinizdir. Zira Windows herhangi bir şekilde otomatik olarak dosyaların içeriklerinin onları açmadan değiştirilmesini sağlayamıyor ve çok sayıda toplu dosya ile uğraşan kullanıcıların yaşadıkları sorunlar için farklı ücretsiz yazılımlar hazırlanıyor.

Bunlardan bir tanesi de Search And Replace programı olarak karşımıza çıktı ve hem kolay kullanımı, hem temiz arayüzü, hem de işlevsel yapısı sayesinde önerebileceğimiz programlardan birisi. Program ile arama gerçekleştirdiğinizde, bulunan döküman dosyalarının içeriklerini kolayca kendi belirlediğiniz kelimelere göre ve belli bir formatta düzenleyebiliyor ya da eklemeler yapabiliyorsunuz. Böylece dosyalarınızı hızlı bir şekilde değiştirmek mümkün hale geliyor.

Aradığınız dosyaları sürükle bırak şeklinde programın arayüzüne bırakabilir ve böylece toplu olarak birden fazla dosyada düzenleme yapabilirsiniz. Ayrıca klasör belirtme özelliğine ek olarak klasördeki hangi dosyaların aranacağını da filtreleyebiliyorsunuz. Ana klasörlerin yanında alt klasörleri de arayabilen program, böylece tüm diskinizdeki dosyalar içerisinde etkili bir şekilde arama işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Dosya bulma ve içeriklerini düzenleme açısından yeterli bulduğum program, bilgisayarınızda Not Defteri vasıtasıyla açılabilen tüm belgelerde değişiklik yapabiliyor.

YORUMLAR