Secure Shredder (windows)

Secure Shredder

Secure Shredder
ÜCRETSİZ
İndir 0.46 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Secure Shredder, sabit diskiniz üzerinde yer alan dosyaları güvenli bir şekilde silmenize olanak sağlayan ücretsiz bir programdır.

Sizin için önem taşıyan kişisel veya özel dosyaları silmek sadece "Delete" tuşuna basmaktan ibaret değildir. Çünkü bu şekilde sabit diskiniz üzerinden sileceğiniz dosyalar aslında hala sabit diskiniz üzerinde yer almaya devam eder ve sonrasında bu dosyalara herhangi bir geri dönüştürme veya kurtarma yazılımı aracılığıyla tekrar ulaşılabilir.

Bu şekilde bir risk almak istemeyen bilgisayar kullanıcıları için geliştirilmiş olan Secure Shredder, bilgisayarınız üzerinden silmek istediğiniz dosyaları güvenli bir şekilde kaldırır ve tekrar geri dönüştürülemeyecek şekilde silmenize olanak sağlar. Silme işlemi öncesinde dosyalarınızı kendi algoritması ile şifreleyen program, silinen dosyalar bir şekilde geri getirilebilse bile dosyaların açılmasına engel olur.

Dosyalarınızı parçalayarak kullanılmaz hale getiren Secure Shredder, bu sayede sizin için önem taşıyan silmiş olduğunuz dosyaların tekrar kullanılabilir hale gelmesini engeller.

Programın en güzel özelliklerinden bir tanesi sahip olduğu basit kullanıcı arayüzü ve benzeri programlara göre çok daha kolay bir kullanıma sahip olmasıdır. Aynı zamanda program kurulum gerektirmediği için bir USB bellek yardımıyla her zaman yanınızda taşıyabilir ve programa ihtiyaç duyduğunuz her zaman elinizin altında olmasını sağlayabilirsiniz.

Tek pencereden oluşan oldukça anlaşılır bir arayüze sahip olan program yardımıyla dosyalarınızı güvenli bir şekilde silmek için yapmanız gereken tek şey, dosya yöneticisi yardımıyla silmek istediğiniz dosyayı seçmek ve program penceresi üzerinde yer alan "Shred" butonuna basmaktır. Gerisini Secure Shredder sizin için halledecek ve dosyalarınızı tekrar kullanılmayacak bir hale getirecek şekilde parçalarına ayıracaktır.

Secure Shredder ile parçaladığınız dosyalar varsayılan programlar yardımıyla tekrar açılamıyor. Videolar, resimler ve belgeler üzerinde yaptığım testler sonucunda oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkaran program, herhangi bir hata, takılma veya donmaya neden olmuyor.

Kişisel güvenliğine önem veren ve dosyalarını tekrar kullanılmayacak hale getirmek isteyen kullanıcılar için oldukça etkili bir çözüm sunan Secure Shredder'ı kesinlikle tavsiye ediyorum.

YORUMLAR