Spiff NTFS Explorer 1.3 (windows)

Spiff NTFS Explorer

1.3
Spiff NTFS Explorer
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Spiff NTFS Explorer programını kullanarak kolayca NTFS dosya sistemine sahip disklerinizi yönetebilirsiniz.

Spiff NTFS Explorer programı, NTFS dosya sistemi ile formatlanmış disklerinizde bulunan dosyaları kolayca yönetebilmeniz için hazırlanmış ve tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Programın genel dosya gezgini arayüzünün Mac sistemlerde alıştığımız arayüzleri biraz andırdığını itiraf etmek gerek ancak bu durum oldukça kolay kullanılır olmasını sağlıyor.

Dosyalar, dizinler ve diskler arasında sorunsuzca geçiş yapabilen ve bulunan dosyalar üzerinde istediğiniz işlemleri yapmanıza olanak tanıyan uygulama, böylece Windows Explorer'dan sıkılanlar için iyi bir alternatif haline gelebiliyor.

Kopyala yapıştır işlemleri, dosya taşıma, yeniden adlandırma gibi klasik ve ihtiyaç duyulan özellikler de elbette programda yer alıyorlar. Fakat programın sadece dosya yönetimi değil disk ve dosya sistemi sağlığı üzerine bazı işlevleri de mevcut.

SMART değerlerinin görülmesine olanak tanıdığı için sabit disklerinizde herhangi bir sorun kaydı bulunması halinde bunların hemen farkına varabilirsiniz. Dolayısıyla diskteki dosyalarına değer verenlerin de göz atması gerekiyor.

Silinen dosyalar hakkında bilgiler de verebilen ancak geri döndüremeyen program, bu nedenle ek bir silinen dosyaları geri getirme programına ihtiyaç duymanıza neden oluyor. Her ne kadar bazı konularda ufak tefek eksikleri olsa da bilgisayarınızda kullanmaktan keyif alabileceğiniz bir program olduğuna inanıyorum.