Tinkerplay (windows)

Tinkerplay

Tinkerplay
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

3 boyutlu yazıcılar için model tasarımı yapabileceğiniz ücretsiz bir uygulama.

Autodesk markasının yeni ürünü olan Tinkerplay, 3 boyutlu yazıcıları daha eğlenceli hale getirmek için uygulamayı tüm platformlara yaymayı deniyor. Mobil uygulamalarla birlikte Windows 8 versiyonu da çıkan tasarım uygulaması, dilediğiniz 3 boyutlu çıktıları kendi ellerinizle tasarlamanızı sağlıyor.

Autodesk'in Modio isimli uygulamayı satın almasıyla birlikte piyasaya Tinkerplay, yapmış olduğunuz 3 boyutlu tasarımları baskıya hazır hale getirmenizi sağlıyor. Kendi sanatınızı konuşturabileceğiniz bu tasarım uygulaması sayesinde şekil verdiğiniz nesneleri çıktı olarak alabileceksiniz.

Hazırlamış olduğunuz farklı nesneleri bir araya getirip evde oluşturacağınız bütünü önceden gözetlemenizi mümkün kılan uygulama, sonrasında bu parçaları ayrı ayrı çıktı işlemine göndermenize olanak tanıyor. İşin en güzel taraflarından bir tanesi de bu uygulamanın ücretsiz olarak sunuluyor olması.

Hazırda bulunan kütüphanesinde farklı model parçaları sunan uygulama, sizin uğraşmak istemediğiniz parçaları seçip kalan kısımlarda kişisel tasarımlarını yoğunlaştırmanıza yardımcı oluyor. Multi touch desteği de olan uygulama bilgisayar üzerinde farklı iki kontrol seçeneği sunuyor.

Bu uygulamayı indirdikten sonra kendi tasarımlarınızı gerçekleştirmeniz mümkün. Bunun sonrasında en yakınınızda bulacağınız bir 3 boyutlu yazıcı ile modelinizi canlı bir forma büründüreceksiniz.

YORUMLAR