Microsoft Translator (winphone)

Microsoft Translator

Microsoft Translator
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe , İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    77

  • Üretici

    Microsoft

Microsoft Translator, sesli, yazılı ve kamera ile çeviri yapmayı destekleyen ücretsiz bir Windows Phone uygulaması.

Microsoft Translator (Microsoft Çeviri) uygulaması, Windows Phone telefonunuzla internet bağlantısına ihtiyaç duymadan çeviri yapabileceğiniz ücretsiz bir yardımcı uygulama. Özellikle seyahatte işinize yarayacak kamera ile çeviri özelliğini oldukça beğeneceğinizi söyleyebilirim.

Microsoft Çeviri uygulaması ile sesli, yazılı ve kamera ile kelime ve cümle çevirisi yapmanız mümkün. Uygulamanın en dikkat çeken özelliği hangi türde çeviri yaparsanız yapın çevrilen metni Google Translate’in çoğunlukla yaptığı gibi devrik olarak almıyorsunuz. Cümleler düzgün bir şekilde, olması gerektiği gibi çevriliyor.

Ülkelere özgü çeviri paketi sunarak çevrimdışı kullanım seçeneği sunan Microsoft Translator uygulamasında yazıyı sese dönüştürme (text-to-speech) fonksiyonu da bulunuyor ki bu da oldukça kullanışlı olmuş. Çevrilen metinlerin kaydediebilmesi ve favorilere eklenebilmesi de daha sonrasında hızlıca ulaşmak açısından harika bir özellik olmuş.

Evrensel uygulama olduğundan Windows 10 cihazların tümünde aynı arayüz ve işlevsellikte olan Microsoft Translator uygulaması, benzerleri gibi ses ile, kamera ile ve yazılı olarak çeviri yaparken tüm dillere destek sunmuyor. Örneğin; yazılı olarak çeviri yapmak istediğinizde desteklenen dil sayısı 50 iken, kamera ile çeviride bu sayı 19’a düşüyor, sesli çeviride ise 10’a düşüyor. Tabii ki desteklenen diller arasında Türkçe de var ve İngilizce – Türkçe çeviri işini rahatlıkla görebilirsiniz.

Her gün yeni bir kelime sunarak kullanıcıların kelime dağarcıklarını geliştirmelerine katkıda bulunan Microsof Translator, Windows 10 tarafında beta aşamasında karşımıza çıkıyor. Bu yüzden sorunlarla karşılaşmanız muhtemel.

YORUMLAR