Movie Creator 2014.1107.1726.3509 (winphone)
Movie Creator
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    314

  • Üretici

    Microsoft Mobile

Movie Creator, Microsoft'un Lumia cihazlar için geliştirdiği ücretsiz video düzenleme uygulaması.

Movie Creator, Lumia Windows Phone telefonunuzda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz detaylı ancak kullanımı basit bir video oluşturma uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Microsoft tarafından geliştirilen uygulamayı yükleyerek Lumia cihazınızla çektiğiniz yüksek çözünürlüklü videolarınızı dilediğiniz şekilde birleştirebilir, mobil cihazınızdan filminizi oluşturabilirsiniz.

Lumia telefon kullanıcılarına özel hazırlanan Movie Creator, Video Tuner gibi videolarınızı doğrudan mobil cihazınız üzerinden düzenlemenize izin veriyor ancak tek video yerine 25 klibe kadar ekleme yapabiliyorsunuz. Video, müzik, fotoğraf, hatta sinemagraflarınızı karıştırma imkanı tanıyan uygulamada eklediğiniz her video için ayrı ayrı düzenleme yapabiliyorsunuz. Yapabildiğiniz düzenlemeler arasında yazı ekleme, klip süresini ayarlama, döndürme, sesi ayarlama, yakınlaştırma gibi diğer video uygulamalarında gördüğümüz seçenekler yer alıyor. Tabii ki tema ve müzik değiştirme şansına da sahipsiniz. Ancak burada önemli bir nokta var; Ekleyeceğiniz müziklerin DRM korumalı olmaması gerekiyor.

Windows işletim sisteminde kullandığımız Movie Maker’ın makyaj uygulanmış mobil sürümü diyebileceğim Movie Creator’da hazırladığınız filmlerinizi düşük, orta ve yüksek çözünürlükte kaydedebiliyorsunuz. Video ve resim kalitesi için ayrı seçeneklerin konulması ve kalite belirleme esnasında örnekle gösterilmesi güzel düşünülmüş. Ayrıca film projelerinin otomatik olarak kaydedilmesi de uygulamanın beğendiğim diğer özelliği. Filminiz hazır olduğunda ise uygulama içerisinden izleyebiliyor ve dilediğiniz platformda paylaşabiliyorsunuz.

512 MB RAM’li Windows Phone 8.1 cihazlarla da uyumlu olan Movie Creator, profesyonellik gerektirmeyen son derece basit tasarlanmış harika bir video düzenleme uygulaması olmuş. Basit video düzenleme işlemleri için artık bilgisayara ihtiyaç duymayacaksınız.

YORUMLAR