QuizUp 2015.617.1757.2799 (winphone)

QuizUp

QuizUp
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

QuizUp, Windows Phone telefonunuzda ücretsiz oynayabileceğiniz en kaliteli bilgi yarışması oyunu.

QuizUp, Windows Phone telefonunuzda oynadığınız oyunlar arasında bilgi yarışmaları da varsa kesinlikle denemenizi tavsiye ettiğim eşi benzeri olmayan bir yapım. Dilediğiniz bir kategoride dünya genelindeki insanlarla zamana karşı yarışma heyecanını yaşatan harika bir sosyal ağ tabanlı bilgi yarışması oyunu.

Windows Phone platformunda uzun bir test sürecinin ardından karşımıza çıkan popüler bilgi yarışması oyunu QuizUp’da hem Türk hem de yabancı oyunculara karşı bilginizi gösterebiliyorsunuz. Sinema, spor, oyun, tv şovları, kitap, müzik, sanat kısacası aklınıza gelebilecek her kategoride yarışma şansına sahipsiniz.

200.000’den fazla soruyu bünyesinde barındırdığından aynı kategoride yarışsanız dahi aynı soruların gelme ihtimalinin oldukça düşük olduğu bilgi yarışması oyununun en güzel yanı sosyal ağ tabanlı olması. Biraz daha açacak olursam, her Quizup oyuncusunun bir profili var. Oyuncuların profillerinden istatistiklerini (kaç oyun oynadığı, kaçını kazandığı, kaçını kaybettiği gibi.) görebiliyor, dilerseniz oynamaya davet edebiliyor, hatta sohbet dahi edebiliyorsunuz. Ayrıca takibe alıp oyunu sonradan açışınızda o kişiyle hızlıca oynamaya başlama şansına da sahipsiniz.

QuizUp’ın diğer bir beğendiğim yanı ise filtreleme seçeneği sunması. Cinsiyet, yaş, ülke, ilgi alanı seçimi yapabildiğinizden karşınıza tam dişinize göre birini alabiliyorsunuz.

Birçok bilgi yarışması oyununda olmayan seçenekleri sunan QuizUp, Türkçe olmaması dışında bir eksiği yok ve bence boş zamanları dolu dolu geçirmek adına harika bir oyun. Windows Phone’da da diğer platformların kalitesinde olması ise ayrıca sevindirici.

YORUMLAR