Ghostery 1.0.1 (Android)
Ghostery
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    232

  • ÜRETİCİ

    Ghostery

Ghostery ile internet gezintilerinizi takip eden servisleri görüntüleyebilir ve engelleyebilirsiniz

Ghostery kullanıcılara internet gezintilerini daha güvenli hale getirme imkanı veren ve kişisel bilgi güvenliğizi sağlamanıza yardımcı olan bir mobil internet tarayıcısıdır.

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerinize ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir internet tarayıcısı olan Ghostery bize internetin görünmeyen yüzünü gösteren bir uygulama. Normalde internet üzerinde gezinti yaparken farklı interent sitelerini ziyaret edebiliyoruz. Bu sitelerde karşımıza birçok farklı reklam çıkıyor ve bu reklamlar genelde internet kullanım alışkanlıklarımızla ilgili oluyor. Alışveriş sitelerinde göz attığ8ımız ürünler, üzerine tıkladığımız reklamlar, oynadığımız oyunlar veya tıkladığımız sayfalar bizim internet kullanım alışkanlıklarımızı belirliyor. İşte bu tür eylemler internetservisleri tarafından takibe alınarak kaydediliyor. Firmalara satılan bu bilgiler ise bize reklam olarak dönüyor. Sonuçta iznimiz olmadan internet kullanım tercihlerimizin ticareti yapılmış oluyor. İşte Ghostery bize hangi firmaların ne amaçla bizim internet kullanımımızı takip ettiğini gösteriyor.

Güvenli internet tarayıcısı olarak nitelendirilebilecek Ghostery anonim gezinti yapmamızı mümkün kılıyor. Bizim kişisel bilgilerimizi takip eden servisleri listeleyen uygulama bu servisleri engellememizi ve bilgilerimizin bu servislere gönderilmesini önleyebiliyor. Ghostery Facebook ve G0oogle gibi dev internet servislerinin yanında yüzlerce ek reklam ağını tespit edip engelleyebiliyor.

Eğer kişisel bilgi güvenliğinize önem veriyorsanız Ghostery sizin için vazgeçilmez olacaktır.

YORUMLAR