2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları

En iyi bilgisayar programlarının görevlerine göre farklı kategoriler altında listelendiği "2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları" yazımızda, işinize yarayacak tüm bilgisayar programlarını bulabilirsiniz.

En İyi Resim ve Fotoğraf Görüntüleme Programları

ACDSee Free

En çok kullanılan fotoğraf görüntüleme programları arasında yer alan ACDSee Free sayesinde BMP, GIF, JPEG, PNG, TIFF, WBMP, PCX, PIC, WMF ve EMF formatındaki görselleri sorunsuzca görüntüleyebiliyoruz. Pratik bir kullanım deneyimi sunan ACDSee Free'yi tamamen ücretsiz olarak indirebiliyor ve kullanabiliyoruz. Çift tıklayınca tam ekran moduna geçme, görüntülediğimiz görseli masaüstü arkaplanı olarak ayarlayabilme gibi fonksiyonlar sunan programı hızlı çalışan bir resim gösterme programı arayan herkese tavsiye ediyoruz.

FastStone Image Viewer

Sorunsuz ve basit çalışma karakteriyle ön plana çıkan FastStone Image Viewer, BMP, JPEG, GIF, PNG gibi sık kullanılan görüntü formatlarına destek sağlıyor. Hem ev kullanımı hem de profesyonel amaçlara yönelik hazırlanmış özelliklere sahip olan program sayesinde sadece fotoğrafları görüntülemekle kalmıyor, aynı zamanda görseller üzerinde kırpma, yeniden boyutlandırma ve efekt ekleme çeşitli düzenlemeler de yapabiliyoruz.

RAW format okuma desteği de sunan FastStone Image Viewer ücretsiz, bol özellikli ve pratik bir imaj görüntüleme programı arayanların denemesi gereken bir seçenek.

IrfanView

IrfanView, resim görüntüleme programları deyince akla ilk gelen isimlerden bir tanesi. Tamamen ücretsiz oluşu ve bir resim göstericide aranan tüm özelliklere sahip olmasıyla beğeni toplayan IrfanView, hem standart hem de profesyonel kullanıcılar tarafından problemsizce kullanılabilir.

Birçok resim göstericinin aksine IrfanView'da MP3, AVI, Audio CD ve WMA gibi medya türlerine destek veren eklentiler de sunuluyor. Resim kırpma, yeniden boyutlandırma, keskinleştirme, toplu format dönüştürme gibi özellikler yine IrfanView'da bulabileceklerimiz arasında.

Programda PG, GIF, BMP, TIF, PNG, LWF, PCX, TGA, PCD, RAS, RLE, DIB, ICO, CUR, ANI, WMF, EMF, PPM, PGM, PBM, IFF, PSD, CPT, CLP, EPS, CAM, G3, WAV, MID, RMI, AIF, MP3, WMA medya formatlarına destek veriliyor. 

XnView

Hem resim görüntüleme hem de düzenleme seçenekleri sunan bir diğer programımız da XnView. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu program 400'den fazla resim formatını açabilme kabiliyetine sahip. Bu sayede ekstradan bir format dönüştürme programına ihtiyaç duymadan tüm işlemlerimizi tek bir merkezden yönetebiliyoruz.

XnView sadece resim görüntülemekle kalmıyor aynı zamanda AVI, MPEG, QuickTime gibi video formatlarını da sorunsuzca oynatabiliyor. Basit fotoğraf düzenleme işlemlerinizi yine XnView üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Türkçe dil desteğine sahip olması özellikle ülkemiz kullanıcıları tarafından büyük rağbet görmesini sağlıyor.

 1. 2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları
 2. En İyi Antivirüs Programları
 3. En İyi Zararlı Yazlım Temizleme ve Casus Yazılım Engelleme Programları
 4. En İyi Güvenlik Duvarı Programları
 5. En İyi Disk Birleştirme Programları
 6. En İyi Silinen Dosyaları Geri Getirme ve Dosya Kurtarma Programları
 7. En İyi Dosya Kaldırma ve Silme Programları
 8. En İyi Dosya Yedekleme ve Senkronizasyon Programları
 9. En İyi Sistem Bakım ve Bilgisayar Hızlandırma Programları
 10. En İyi İnternet Tarayıcılar (Browserlar)
 11. En İyi E-Posta (Email) İstemcileri
 12. En İyi Mesajlaşma ve İletişim Programları
 13. En İyi Resim ve Fotoğraf Görüntüleme Programları
 14. En İyi Resim, Fotoğraf Düzenleme ve Çizim Programları
 15. En İyi Müzik Oynatıcılar (Çalarlar) ve Ses Düzenleme Programları
 16. En İyi Video Oynatıcılar ve Video Düzenleme Programları
 17. En İyi Dosya Sıkıştırma ve Sıkıştırılmış Dosya Açma Programları
 18. En İyi Dosya ve Disk Yöneticileri
 19. En İyi Çevrimiçi Dosya Depolama Servisleri
 20. En İyi Metin Editörleri ve Ofis Programları
 21. En İyi PDF Okuma, Hazırlama ve Düzenleme Programları
 22. En İyi CD/DVD/Blu-ray ve Disk Yazma Programları
 23. En İyi Dosya İndirme Programları
 24. En İyi Uzak Masaüstü Programları

YORUMLAR